Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalesini Kazanan Şirket Belli Oldu

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalesini Kazanan Şirket Belli Oldu

11 Ağustos 2016 Perşembe, 13:55:53
3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalesini Kazanan Şirket Belli Oldu
3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesinin etüt, proje ve mühendislik hizmetleri ihalesini kazanan şirket belli oldu. İşte o firma…

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesinin etüt, proje ve mühendislik hizmetleri ihalesinde teknik açıdan yeterli bulunan İdom, Tecnimont ve Yüksel Proje'nin mali teklifleri dün alınmıştı.


Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, bugün ihaleye kazan firmayı açıkladı. Arslan, ihaleyi Yüksel Proje’nin kazandığını belirtti.


1 YIL İÇİNDE İHALEYE ÇIKACAK
1 yıl içinde 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesinin yapım ihalesine de çıkacaklarını açıklayan Bakan Arslan, “Bu projeyi çok önemsiyoruz. En son sondajlarının yapılması ve yap işlet devret modeliyle ilgili şartnamenin hazırlanması için müşavirlik ihalesine çıktık. Gelen tekliflerde üç firma teknik yeterlilik aldı. Dün itibariyle üç firmadan mali teklifleri aldık. Firmaya karar verildi, işe başlanacak. İtalya, İspanya ve Türkiye'den üç firma başvurdu. Yüksel Proje ihaleyi kazandı. 1 yıl içinde üç katlı tünelin yapım ihalesine çıkacağız” ifadesinde bulundu.

 

Arslan, 3 katlı Büyük İstanbul Tüneli projesi 6,5 milyon insanın yolculuk yaptığı diğer raylı sistemlerle ve karayoluyla entengre olacak. TEM'den başlayan tünel otomobilleri getirecek” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER