Tuzla Konut Projeleri

İstanbul’un en güneyde bulunan ilçesi konumunda olan Tuzla, Türkiye’nin de en büyük tersaneler bölgesi olarak biliniyor. Fakat Tuzla son birkaç yıldır hızla kabuk değiştiriyor. Konut geliştiricilerinin bir numaralı adresi olan Tuzla, bugün birçok konut projesine ev sahipliği yapıyor.

İstanbul Anadolu Yakası’nın değeri yükselen ilçeleri arasında yer alan Tuzla’da marina ve ulaşım projeleri de Tuzla konut projelerinin değerini artırmasına neden oldu. Tuzla’da 2015 yılında 1 milyar TL’lik yatırımla hayata geçirilen marina projesi bu bölgedeki prim değerinin de artmasını sağladı.  Öte yandan Marmaray, Tavşantepe-Tuzla metro hattı, Tuzla Belediye-Sahil havaray hattı, Sabiha Gökçen Havalimanı-Tuzla metro hattı da bölgenin değerine değer kattı.

Tuzla’daki marina, havaray ve ulaşım projelerinin yanı sıra uzun sahil şeridi, Aydos Ormanları ve Körfez Geçiş projesi gibi gelişmeler de bölgenin değerinin artmasını sağladı. Bu gelişmelere paralel olarak Tuzla konut projeleri de yatırımcıların bir numaralı tercihi olmaya başladı. Tuzla konut projeleri fiyatları şu anda İstanbul’un diğer lokasyonlarına oranla daha makul. Fakat az önce bahsettiğimiz yatırımların faaliyete geçmesi ile birlikte Tuzla konut projeleri fiyatlarının daha da artması bekleniyor.

Rakamlar da bunu destekliyor. Reidin verilerine göre Tuzla’da 2010-2017 yılları arasında kiralık konutların fiyatları yüzde 133 artış gösterdi. Satılık konutlarda da durum farksız değil. Tuzla konut projeleri 2010-2017 yılları arasında yüzde 131 değerlendi. Bugün Tuzla’da Teknik Yapı, DKY İnşaat, İŞ GYO gibi sektörün önde gelen markalı konut geliştiricisinin projesi bulunuyor. Tuzla konut projeleri gerek oturum gerekse de yatırım için oldukça cazip fırsatlar sunuyor.