Anasayfa >

Toki >

Toki Yüzde 24 İndirim Kampanyası Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Toki Yüzde 24 İndirim Kampanyası Hakkında Merak Edilen Her Şey!

31 Ağustos 2018 Cuma, 15:36:31
Toki Yüzde 24 İndirim Kampanyası Hakkında Merak Edilen Her Şey!
Toki 2018’in ikinci indirim kampanyası başvuruları 21 Eylül 2018’de başlıyor. Borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasının ikincisinde indirim oranı yüzde 24’e çıktı. İşte Toki yüzde 24 indirim kampanyasına dair merak edilen soruların yanıtı…

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasının ikincisi başlıyor.

toki indirim kampanyası başvuruları 21 Eylül 2018’de başlayacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve işyeri alıcılarının 21 Eylül-19 Ekim 2018 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunmaları gerekiyor.

İNDİRİM YÜZDE 24’E ÇIKTI
Toki indirim kampanyasının ikincisinde indirim oranı yüzde 24’e çıktı. Kampanyadan borcunun tamamını kapatmayan vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcunu tamamen kapatmayacakların ise borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 24 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması  gerekiyor.

Kampanyadan, satışları 2017 yılı Haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 yılı Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler ise kampanyaya dahil edilmedi.

Kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER