Anasayfa >

Toki >

Toki’den 2018’in İkinci İndirimi Geliyor! Başvurular 21 Eylül’de Başlıyor!

Toki’den 2018’in İkinci İndirimi Geliyor! Başvurular 21 Eylül’de Başlıyor!

26 Ağustos 2018 Pazar, 20:03:38
 Toki’den 2018’in İkinci İndirimi Geliyor! Başvurular 21 Eylül’de Başlıyor!
Toki, her yıl bir kez gerçekleştirdiği peşin ödeme indirimi kampanyasının bu yıl geleneği bozarak ikincisini yapmaya hazırlanıyor. Toki peşin ödeme indirimi 2018 kampanyası başvuruları 21 Eylül-19 Ekim tarihleri arasında yapılacak. İkinci kampanyada peşin indirimi yüzde 24 olacak…

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), senede bir kez düzenlediği peşin ödeme indirimi kampanyasının bu yıl geleneği bozarak ikincisini yapmaya hazırlanıyor.

toki peşin indirimi kampanyası başvuruları 21 Eylül’de başlayacak 19 Ekim’de sona erecek. Kampanyadan yararlanmak isteyenlerin belirtilen tarihler arasında ilgili bankaya başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Konun ile ilgili açıklamadan bulunan Toki Başkanı Ergün Turan, bu kampanyada indirim oranını yüzde 24'e çıkardık dedi.

Vatandaştan gelen yoğun talep üzerine kampanyanın ikincisine karar verdiklerini belirten Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenlendiğini ifade etti.

ESNEK ÖDEME PLANI
Bu yıl ikincisini düzenledikleri indirim kampanyasında esnek ödeme planı yaptıklarını vurgulayan Turan, "Yüzde 24 indirim kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 24 indirim kampanyasından faydalanabilecek." dedi.

Turan, indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğini dile getirerek, "Kampanyamızdan, satışları 2017 yılı haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dâhil edilmemiştir." ifadelerini kullandı.

Kampanyaların belirli prosedürlere ve vatandaşların durumuna göre yapıldığını dile getiren Turan,
"Yaz aylarında indirim kampanyası yaptığımızda birçok vatandaşımız köyünde ve tatilde oluyor. Bunun için indirim kampanyamızı bahar ayında yapıyoruz. Kampanyadan yaklaşık 192 bin konut ve iş yeri alıcısının yararlanmasını bekliyoruz. Kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi de kullanabilecekler."dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER