Anasayfa >

Toki >

Toki’nin İzmir Uzundere Arsasının İmar Planı Askıda!

Toki’nin İzmir Uzundere Arsasının İmar Planı Askıda!

02 Ağustos 2018 Perşembe, 15:55:54
Toki’nin İzmir Uzundere Arsasının İmar Planı Askıda!
Bir kısmı Toki mülkiyetinde olan İzmir Karabağlar Uzundere Mahallesi’nde 90 hektar alana ilişkin imar planı değişikliği askıya çıktı. 2 Ağustos’ta askıya çıkan imar planı bir aylık askı sürecinin ardından 3 Eylül’de askıdan inecek…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

İzmir Karabağlar Uzundere Mahallesi sınırları içerisinde yer alan bir kısmı toki mülkiyetinde olan 90 hektar alana ilişkin imar planları askıya çıktı.

758 bin 445 metrekare alanı kapsayan söz konusu alanın plan raporunda plan teklifi için şu açıklamaya yer verildi,
“Söz konusu alanda gerek Karabağlar ilçesinin kalkınmasına fayda sağlayacak gerekse de İzmir’i Bölgesel ölçekte gelişimini ve etki hinterlandını arttıracak olan bir üniversite alanın oluşturulması kurgulanmıştır. Bu doğrultuda bir üniversite yerleşkesinde olması gereken bütün hizmetlerin bir bütün içerisinde sağlanabileceği büyüklükte bir alan planlanması hedeflenmiştir. Söz konusu üniversite alanın yaratacağı çarpan etkisi ile bölgede açığa çıkacak konut, sosyal-kültürel ve teknik altyapı alanları ihtiyaçları bir planlama hiyerarşisi doğrultusunda bir bütün olarak ele alınmış gelişmiş bir kent dokusu oluşturulması amacı ile plan teklifi oluşturulmuştur.”
  

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER