Anasayfa >

Toki >

Trabzon Pelitli Toki Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi Eylül’de Bitiyor!

Trabzon Pelitli Toki Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi Eylül’de Bitiyor!

30 Temmuz 2018 Pazartesi, 15:45:15
Trabzon Pelitli Toki Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi Eylül’de Bitiyor!
Trabzon Pelitli Toki Evleri Kentsel Dönüşüm projesi Eylül’de tamamlanıyor. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Eylül ayına kadar projenin tamamen bitirileceğini ve ticaret alanlarının hak sahiplerine geçici kabullerinin yapılacağını belirtti…

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Trabzon Pelitli kentsel dönüşüm projesinde sona gelindi.
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Eylül ayına kadar projenin tamamen bitirileceğini ve ticaret alanlarının hak sahiplerine geçici kabullerinin yapılacağını ifade etti.

Projenin şu anda yüzde 80-90’ının tamamlandığını belirten Genç, “Bu yüzde 15'lik dilimin önümüzdeki ay tamamlanmasıyla birlikte Eylül ayı başlarında geçici kabul aşamasına gelinecek. 41 adet iş merkezimiz ve hemen batımızda bulunan camimizle birlikte projemiz tamamlanma aşamasına geldi” dedi.

Pazarkapı Kentsel Tasarım Projesi kapsamında yapılan ticari alanlara tahminlerin ötesinde çok ciddi talebin olduğunu vurgulayan Başkan Genç, “Aynı zamanda bizim Pazarkapı Yaşam Alanı'nda yaptığımız ticari ünitelere, ofislere ve bürolara çok ciddi bir talep oldu. Tahminimizin çok üzerinde bir satış aşamasına geldik. Kalanlar da hızlı bir şekilde satılacak gibi görünüyor” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER