Anasayfa >

Toki >

Toki Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi Bugün İhaleye Çıkıyor!

Toki Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi Bugün İhaleye Çıkıyor!

18 Temmuz 2018 Çarşamba, 09:26:07
Toki Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi Bugün İhaleye Çıkıyor!
İstanbul Güngören Tozkoparan Mahallesi kentsel dönüşüm ve gelişim projesi bugün ihaleye çıkıyor. Toki Tozkoparan projesi 5 Mart 201’de ihaleye çıkmış ve ihaleyi Evyap kazanmıştı. Daha sonra mimari projede değişiklik olması nedeniyle ihale iptal edilmişti. Proje bugün yeniden ihaleye çıkıyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

İstanbul Güngören Tozkoparan Mahallesi kentsel dönüşüm ve Gelişim projesi bugün saat 14:30’da ihaleye çıkıyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülecek olan projenin ihale sonrası sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılarak başlaması ve yer tesliminden itibaren 550 günde tamamlanması planlanıyor.

toki Tozkoparan Kentsel Dönüşüm projesi 5 Mart 2017’de ihaleye çıkmış ve ihaleyi 23 milyon 520 bin TL ile Evyap kazanmıştı. Fakat daha sonra Toki Tozkoparan projesindeki mimari değişiklikten dolayı projenin ihalesi iptal edilmişti.  Proje bugün ikinci kez yeniden ihaleye çıkacak.

Güngören Belediyesi ve Toki arasında imzalanan protokol kapsamında projenin ilk aşamasında boş alanda 224 konut inşa edilecek ve bu konutlar tamamlandığında hak sahipleri buraya yerleştirilecek. Bugün hak sahiplerine yapılacak olan 224 konutun ihalesi gerçekleşecek.

Tozkoparan Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında 64 adet 1+1 daire ve 160 adet 2+1 daire yer alıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER