Anasayfa >

Toki >

Manisa Yunusemre Toki 2.Etap Başvuruları Başladı! Yunusemre Toki Kura Çekilişi Ne Zaman?

Manisa Yunusemre Toki 2.Etap Başvuruları Başladı! Yunusemre Toki Kura Çekilişi Ne Zaman?

18 Haziran 2018 Pazartesi, 11:03:39
 Manisa Yunusemre Toki 2.Etap Başvuruları Başladı! Yunusemre Toki Kura Çekilişi Ne Zaman?
Bin 500 konutluk Manisa Akgedik Yunusemre Toki Evleri başvuruları başladı. Başvurular 6 Temmuz’a kadar devam edecek. Manisa Yunusemre Toki Evleri başvuruları Türkiye Halk Bankası Manisa şubeleri aracılığı ile yapılacak. Manisa Yunusemre Toki 2.etap başvuru şartları, fiyatları ve diğer tüm detaylar haberimizde…

Manisa Yunusemre 2.etap 1.kısım ve 2.kısım başvuruları başladı. Manisa Yunusemre toki Evleri başvuruları 6 Temmuz’a kadar devam edecek. Başvurular Halk Bankası’nın Manisa’daki şubelerinden yapılabilecek.

Manisa Akgedik Yunusemre Toki 2.etap başvuruları 6 Temmuz’da sona erecek. Yunusemre Toki 2.etap kura çekilişi ise 16 Temmuz 2018’de yapılacak. Kura sonucu konut almaya hak kazanan bin 500 vatandaş belirlenecek.

MANİSA YUNUSEMRE TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI
1. T.C. vatandaşı olması,
2. Manisa İli Yunusemre ve Şehzadeler İlçeleri sınırları içerisinde son 1 yıldır ikamet ediyor olması gerekmektedir. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il/ilçe nüfusuna kayıtlı olması) gerekmektedir.

3. Başvuru sahiplerinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç), (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)gerekmektedir.

4. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.

5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmıyor.

6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ₺4 bin 500 olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ₺4 bin 500 olması ) gerekiyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER