Anasayfa >

Toki >

İzmir Torbalı Toki Evleri Başvuruları Başladı!

İzmir Torbalı Toki Evleri Başvuruları Başladı!

18 Haziran 2018 Pazartesi, 09:49:00
 İzmir Torbalı Toki Evleri Başvuruları Başladı!
İzmir Torbalı Toki Evleri başvuruları bugünden itibaren başladı. 286 konut için başvurular 29 Haziran’a kadar devam edecek. İzmir Torbalı Toki Evleri başvuruları nereye yapılacak? İzmir Torbalı Toki başvuru şartları neler? İzmir Torbalı Toki Evleri fiyatları ve ödeme planı ve daha fazla haberimizde…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

İzmir Torbalı toki Evleri başvuruları bugün başladı. Başvurular 29 Haziran’a kadar devam edecek. İzmir Torbalı toki başvuruları Ziraat Bankası İzmir yetkili şubeleri aracılığı ile yapılacak.

İZMİR TORBALI TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI
1. T.C. vatandaşı olması,
 2. İzmir il sınırları içerisinde son 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor. Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri kategorisinde başvuracakların en az son 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor.
 3. Başvuru sahiplerinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç), (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.
4. TOKİ’de daha önce konut satın almamış olması ve Toki’den daha önce konut kredisi kullanmamış olması (Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri kategorisi hariç) gerekiyor.
 5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.
 6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4.500 olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4 bin 500 olması) gerekiyor.
İzmir Torbalı Toki Evleri projesinde bir hane halkı adına sadece bir kişi başvuruda bulunabiliyor.

İZMİR TORBALI TOKİ EVLERİ FİYATLARI
İzmir Torbalı Toki Evleri fiyatları şöyle;
2+1 daireler 166 bin 709 TL ile 192 bin 12 TL arasında,
3+1 daireler ise 203 bin 335 TL ile 233 bin 579 TL arasında değişiyor.
Yüzde 10, 15 ve 25 peşinatla konut sahibi olunabilen projede ayda 815 TL taksitle kira öder gibi ev sahibi olunabiliyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER