Anasayfa >

Toki >

Silivri Toki Başvuruları 18 Haziran’da Başlıyor! İşte Silivri Toki Başvuru Şartları!

Silivri Toki Başvuruları 18 Haziran’da Başlıyor! İşte Silivri Toki Başvuru Şartları!

04 Haziran 2018 Pazartesi, 09:39:33
 Silivri Toki Başvuruları 18 Haziran’da Başlıyor! İşte Silivri Toki Başvuru Şartları!
Toki Silivri projesinin satışa çıkarıyor. Bin 356 konut için Silivri Toki başvuruları 18 Haziran’da başlayacak 29 Haziran’a kadar devam edecek. Silivri Toki Evleri kura çekilişi ise 18 Temmuz’da yapılacak. Silivri Toki başvuru şartları neler? Başvurular nereye nasıl yapılacak? Silivri Toki Evleri fiyatları ne kadar? Tüm soruların yanıtı haberimizde…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

toki Silivri Evleri projesi satışa çıkıyor. Silivri toki başvuruları 18 Haziran’da başlıyor 29 Haziran’a kadar devam edecek.

Projede 934 konut alt gelir grubu, 422 adet konut ise orta gelir grubuna yönelik geliştirildi.
Toplam bin 356 adet konut için başvurular Halk Bankası aracılığı ile yapılacak.

SİLİVRİ TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI
Silivri Toki başvuru şartları şöyle;
1.    T.C. vatandaşı olması
2.    İstanbul il sınırları içerisinde en geç 30.06.2016 tarihinden itibaren kesintisiz ikamet ediyor olması (01.07.2016 tarihi ve sonrasında ikamet etmeye başlayanların başvuruları kabul edilmeyecektir.) veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il/ilçe nüfusuna kayıtlı olması) gerekmektedir.
3.    Başvuru sahiplerinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç), (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)gerekmektedir.
4.    Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.
5.    Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.
6.    Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4.800-TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4.800-TL olması) gerekmektedir.
7.    Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

SİLİVRİ TOKİ BAŞVURULARI NEREYE NASIL YAPILACAK?
Silivri Toki Evleri başvuruları nereye nasıl yapılacak? İşte adım adım başvuru süreci;
1.    Başvuru Formları kategoriye göre T. Halk Bankası AŞ.’nin İstanbul ilindeki tüm yetkili şubelerinden 2 nüsha olarak temin edilecektir
2.    İstenilen belgelerle ve başvuru formu ile birlikte 18-29 Haziran tarihleri arasında Halk Bankası’nın İstanbul’daki tüm şubelerinden başvuru yapılacak. Başvuru Formları Banka tarafından kategorisine göre numaralandırılarak başvuruda istenilen evraklarla teslim alınacak ve 1 nüsha da başvuru sahibine geri verilecektir.
3.    Başvuru işlemleri sırasında 2., 3. ve 4. kategori başvuru sahiplerinden başvuru sırasında 1.000-TL başvuru bedeli alınacaktır.
4.    Kimlik tespiti için Nüfus Cüzdanı ibraz etmek şartı aranacaktır. Başvurular şahsen yapılacaktır.

SİLİVRİ TOKİ BAŞVURULARI İÇİN GEREKLİ BELGELER
Başvuru sırasında yanınızda bulundurmanız gereken belgeler ise şöyle;
1.    Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alacakları “Hak Sahipliği Belgesi” ni ibraz edeceklerdir.
2.    Engelli vatandaşlar, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 40 engelli olduğuna dair) ibraz edeceklerdir.
3.    Emekli Vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan emekli kimlik belgesi veya emekli olduğunu gösteren “Belgeyi”
Belgelerin eksiksiz olarak verilmesi gerekiyor. Belgesi eksik olanlar kuraya katılma hakkını kaybedecek.

SİLİVRİ TOKİ EVLERİ FİYATLARI
İstanbul Silivri Toki Evleri fiyatları şöyle;
Projede büyüklükleri 76 ile 98 metrekare arasında değişen 2+1 ve 106-129 metrekare büyüklükte 3+1 daireler yer alıyor. Silivri Toki Evleri fiyatları ise şöyle;

2+1 daireler 198 bin TL'den,

3+1 daireler ise 285 bin TL'den satışa sunuluyor.

SİLİVRİ TOKİ TESLİM TARİHİ
Silivri Toki Evleri teslim tarihi olarak sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 36 ayda yapılması planlanıyor.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER