Anasayfa >

Toki >

Taksim Yeni AKM Projesi 2 Aya İhaleye Çıkıyor!

Taksim Yeni AKM Projesi 2 Aya İhaleye Çıkıyor!

18 Mayıs 2018 Cuma, 10:31:31
 Taksim Yeni AKM Projesi 2 Aya İhaleye Çıkıyor!
Toki Başkanı Ergün Turan, Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) yeni binasının yapımı için iki ay içerisinde ihaleye çıkacaklarını söyledi….

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 6 Kasım’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından projesi açıklanan Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi’nin yeni binasının yapımı için iki aya ihaleye çıkacaklarını söyledi.

AKM binasının 2008’den bu yana kullanılmadığına dikkat çeken Turan, yeni AKM binasının tasarımı ve mimarisi ile gelecek nesillere miras kalacak dedi.

2019'da hizmete açılması planlanan Taksim Atatürk Kültür Merkezi’nin yıkımları tamamlanmak üzere. Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından tasarlanan yeni AKM binası, opera binasına dönüştürülecek.  Yeni AKM binasında 2 bin 500 kişilik opera, konser ve tiyatro salonu, kütüphane, sinema, kafe, tasarım dükkanları ve restoranlar yer alacak.

Model ve tasarım açısından iddialı bir proje inşa edeceklerini belirten toki Başkanı Ergün Turan, projenin içinde barındırdığı donatılar ile dünyaya örnek olacak dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER