Anasayfa >

Toki >

Kırklareli Merkez Toki 2.Etap Başvuruları Başladı!

Kırklareli Merkez Toki 2.Etap Başvuruları Başladı!

17 Mayıs 2018 Perşembe, 09:39:43
Kırklareli Merkez Toki 2.Etap Başvuruları Başladı!
Kırklareli Merkez Toki 2.etap başvuruları başladı. 244 konut için başvurular 31 Mayıs’a kadar kabul edilecek. Kırklareli Merkez Toki 2.etap başvurular Halk Bankası’na yapılıyor…

Kırklareli Merkez toki Evleri 2.etap başvuruları bugünden itibaren başladı. 244 konut için başvurular 31 Mayıs’a kadar kabul edilecek. Kırklareli Merkez Toki 2.etap başvuruları Halk Bankası’nın tüm şubelerine yapılabilecek.

Başvurular 4 kategoride kabul edilecek;
1.    “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri” kategorisi (Sosyal Güvenlik Kurumundan alınmış Hak Sahipliği Belgesi olan)
2.    “En az %40 Engelli Vatandaşlar” kategorisi
3.    Emekli vatandaşlar
4.    Diğer alıcı adayları
Kırklareli Merkez Toki 2.etap başvuru şartları ise şöyle;
1.    T.C. vatandaşı olması,
2.    Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir. almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç )
3.    Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, fakat eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmıyor.

4.    Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4 bin 500 TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4 bin 500 TL olması gerekiyor.

Kırklareli Merkez Toki 2.etap projesinde brüt 76-91 metrekare, net 58-63 metrekare 2+1 daireler yer alıyor.
Kırklareli Merkez Toki 2.etap fiyatları 122 bin 421 TL’den başlıyor 171 bin 110 TL’ye kadar yükseliyor. Yüzde 12 ve 20 peşinatla konut sahibi olunabilen projede 180 ay ve 240 ay vade imkanı bulunuyor. Projede aydan 408 TL’den başlayan taksitlerle ev sahibi olunabiliyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER