Anasayfa >

Toki >

Toki Peşin Ödeme İndirimi 2018 Kampanyası Yarın Başlıyor!

Toki Peşin Ödeme İndirimi 2018 Kampanyası Yarın Başlıyor!

23 Nisan 2018 Pazartesi, 11:55:34
 Toki Peşin Ödeme İndirimi 2018 Kampanyası Yarın Başlıyor!
Toki peşin ödeme indirimi 2018 kampanyası yarın başlıyor. Kampanya kapsamında borcunu kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yüzde 20 indirim yapılıyor…

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından her yıl düzenlenen indirim kampanyası yarın başlıyor. Kampanya kapsamında borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yüzde 20 indirim yapılıyor.

toki indirim kampanyası 2018 için son başvuru tarihi 18 Mayıs. Toki yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanmak isteyenlerin 18 Mayıs’a kadar başvuruda bulunması gerekiyor. Başvurular ilgili bankalar aracılığı ile yapılıyor.

Kampanya hakkında yazılı açıklamada bulunan Toki Başkanı Ergün Turan, bu yıl esnek ödeme planı yaptıklarını söyledi. Toki yüzde 20 indirim kampanyasından borcunun tamamını kapatmayacak olan vatandaşların da faydalanabileceğini belirten Turan, borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla herkesin peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanabilecek dedi.

KREDİ DESTEĞİ
Turan, kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan 0,99 faiz oranıyla konut kredisi kullanabileceklerini belirtti.

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASINDAN KİMLER FAYDALANABİLİYOR?
İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğini aktaran Turan, "Kampanyamızdan, satışları 2016 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksidi 2016 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dahil edilmemiştir"dedi.

TOKİ Başkanı Turan, geçen yıl borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasından 17 bin 706 kişinin faydalandığını, 950 milyon 767 bin liralık borcun kapatıldığını belirtti.

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 16 Mayıs 2018 Çarşamba, 16:27 Projeler insanlarla alay ediyorlar. 500.000 TL lik bir ev hiç faiz konulmasa 120 aylık ödemesi 4.1666 TL oluyor. 0,98 vade oranı ile 10 yıllık faiz 7 oluyor.Bu fiyatlarla bu krizde sizler evlerinizi kimlere satmayı düşünüyorsunuz acaba? Merak ediliyor doğrusu !!! CEVAPLA
DİĞER HABERLER