Anasayfa >

Toki >

Toki’den İstanbul’da 4 Yeni Proje

Toki’den İstanbul’da 4 Yeni Proje

02 Mart 2018 Cuma, 12:01:12
 Toki’den İstanbul’da 4 Yeni Proje
Toki, İstanbul’da 4 yeni proje için düğmeye bastı. İşte Toki’nin İstanbul projeleri…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul’da 4 yeni proje için düğmeye bastı. Mart ve Nisan aylarında yapılacak olan ihale ile start alacak olan toki İstanbul projeleri;
•    İstanbul Şile’de
•    İstanbul Silivri’de
•    İstanbul Güngören Tozkoparan’da yer alıyor.

TOKİ TOZKOPARAN PROJESİ
Toki, Güngören Tozkoparan’da kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçireceği projeyi 5 Mart 2018 saat 14:30’da ihaleye çıkarıyor. Toplam 224 adet konuttan oluşan Tozkoparan Toki Evleri projesinin ihale sonrası sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılarak başlaması ve yer tesliminden itibaren 550 günde tamamlanması planlanıyor.

TOKİ SİLİVRİ TOKİ 1. ve 2. ETAP
Toki İstanbul projelerinden biri de Silivri’de yer alıyor. Silivri Alipaşa Mahallesi’nde yer alan proje iki etaptan oluşuyor. Silivri Toki 1.etap projesi kapsamında 598 adet konut yer alıyor. Projenin ihalesi 28 Mart’ta yapılacak. Silivri Toki 1.etap projesinin sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılarak başlaması ve yer tesliminden itibaren 600 günde tamamlanması planlanıyor.

Silivri Toki 2.etap ise toplam 758 adet konuttan oluşuyor. Silivri Toki Evleri 2.etap 29 Mart’ta ihaleye çıkacak. Silivri Toki 2.etap kapsamında 758 adet konutun yanı sıra 24 adet ticari ünite, 1 adet okul, 1 adet de cami yer alıyor.

ŞİLE TOKİ EVLERİ
Toki’nin İstanbul projelerinden bir diğeri de Şile’de yer alıyor. Şile Toki Evleri 2 Nisan 2018 saat 14:30’da yapılacak olan ihale ile start alacak. Proje kapsamında toplam 112 adet konut yer alıyor.

İSTANBUL’DA 4 BİN YENİ KONUT
Toki Başkanı Ergün Turan, 9 Şubat’ta yaptığı açıklamada İstanbul’da 2018 yılında 3 bin 500-4 bin yeni konut arz edeceklerini belirtmişti. Konuşmasında bu projelerin Silivri, Tuzla, Hoşdere ve Kayabaşı’nda yer alacağını ifade etmişti.

Silivri projesi Nisan’da yapılacak olan ihale ile start alacak. Prode kuraların da bu yıl içinde çekilmesi planlanıyor. Toki Tuzla projesinin ihalesi geçtiğimiz yıl yapılmıştı projenin satışa çıkması bekleniyor. Toki Kayabaşı ve Hoşdere’de yıl içinde bine yakın konuta başlamayı planlıyor.  

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER