Anasayfa >

Toki >

Adana Sarıçam Buruk Toki Emekli Kura Sonuçları

Adana Sarıçam Buruk Toki Emekli Kura Sonuçları

07 Kasım 2017 Salı, 11:55:39
Adana Sarıçam Buruk Toki Emekli Kura Sonuçları
Adana Sarıçam Buruk Mahallesi Toki Evleri kura çekilişi bugün yapıldı. Adana Buruk Toki kura sonuçları haberimizde…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Emeklilere yönelik geliştirilen Adana Sarıçam Buruk Mahallesi toki evleri kura çekilişi bugün saat 10:00’da yapıldı.


Kura çekilişi Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait Sarıçam Asım Savaş Spor Salonu’nda noter huzurunda gerçekleşti.

Adana Sarıçam Burukuk Toki Emekli Evleri kura çekilişi sonucu konut almaya hak kazanan 265 emekli vatandaş belirlendi.
Adana Sarıçam Toki kura sonuçları ise merak konusu.

KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Konut almaya hak kazanan emekli vatandaşlar 13–24 Kasım 2017 tarihleri arasında  Ziraat Bankası Sarıçam şubesinde peşinat yatırarak satış sözleşmesi imzalayacaklar.

13–24 Kasım 2017 tarihleri arasında emekli hak sahiplerinden gayrimenkul satış sözleşmesi imzalamayanlar konut alma hakkını kaybedecek.

SÖZLEŞME İMZALAMA AŞAMASINDA GEREKLİ BELGELER
• T.C. Nüfus Cüzdanı veya nüfus cüzdanı yerine geçen fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi ve bu belgenin bir adet fotokopisi, T.C.Kimlik numarası, Başvuru Formu fotokopisi ( Bankada kişinin dosyasında saklanacak),
• Sözleşme imzalamaya Emekli hak sahibi gelemeyecekse, adına sözleşmeyi imzalayacak kişi için düzenlenmiş, “Adıma Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalamaya yetkilidir” veya “Adıma Gayrimenkul alımı ile ilgili her türlü belgeyi imzalamaya yetkilidir” ifadesini içeren noter tasdikli Vekâletname ve vekil olan kişinin Nüfus Cüzdanı veya yerine geçen belge,
• İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan ve son 1 (bir) yıldır Adana il sınırları içerisinde ikamet ettiğini kanıtlayacak belgeyi; Emekli hak sahipleri, konut peşinat bedelini ve masraflarını (BSMV ile birlikte Banka komisyonu) yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini T.C Ziraat Bankası A.Ş’nin Sarıçam Şubesinde imzalayacaklar.

ÖDEME PLANI
 Yüzde 12 peşinat, borç bakiyesinin aylık taksitler halinde 180 ay boyunca
Yüzde 20 peşinat, borç bakiyesinin aylık taksitler halinde 240 ay boyunca ödenmesi koşulları ile T.C Ziraat Bankası A.Ş. Sarıçam Şubesinde Satış Sözleşmesi imzalanarak satılacak.
• Ayrıca, yüzde 12 veya yüzde 20 peşinattan başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan bedel yatıracak.
• Emekli hak sahipleri yüzde 12 asgari peşinat tutarı olup, dileyen alıcılar kredilendirilen borç bakiyelerini düşürebilmek amacıyla Sözleşme anında ek peşinat ödemesi yapabileceklerdir.
• Her kategori için de borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olana göre artırılacaktır.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER