Anasayfa >

Toki >

Toki İndirim Kampanyası İçin Yarın Son Gün

Toki İndirim Kampanyası İçin Yarın Son Gün

28 Eylül 2017 Perşembe, 13:23:48
Toki İndirim Kampanyası İçin Yarın Son Gün
Toki borcunu hemen ödeyip tapusunu almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik başlattığı indirim kampanyası yarın sona eriyor. Toki peşin indirim kampanyasından faydalanmak isteyenlerin yarın başvuruda bulunmaları gerekiyor…

21 Ağustos’ta başlayan toki peşin indirim kampanyası yarın sona eriyor. Borcunu ödeyip tapusu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik başlatılan yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanmak isteyenlerin yarın başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Toki indirim kampanyasına 15 binin üzerinde başvuru olduğunu belirten Toki Başkanı Ergün Turan, "Daha önce idaremizden konut ve iş yeri sahibi olan vatandaşlarımız yaklaşık 820 milyon lira kampanyaya para yatırdı ve borçlarını sıfırladı" dedi.

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğini vurgulayan Turan, "Kampanyamızdan satışları 2015 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2015 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dahil edilmemiştir" dedi.


Turan, kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabileceklerini ifade etti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER