Anasayfa >

Toki >

Toki Kayapark İhalesi Sonuçlandı! 6 Tekilf Geldi!

Toki Kayapark İhalesi Sonuçlandı! 6 Tekilf Geldi!

08 Eylül 2017 Cuma, 10:57:03
Toki Kayapark İhalesi Sonuçlandı! 6 Tekilf Geldi!
Toki Kayapark projesinin 1.etap ihalesi dün yapıldı. 1,5 milyon metrekare alan üzerinde kurulanacak olan dev projenin 1.etabı için 6 şirket teklif verdi…

Başakşehir Kayabaşı’nda 1,5 milyon metrekare alan üzerinde kurulacak olan Kayapark projesinin 1.etap ihalesi yapıldı.


toki Kayapark 1.etap rekreasyon alanın inşaatına 6 firmadan teklif geldi. En yüksek teklifi ise 88 milyon TL ile Ulaşım Nakl. İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti. & Gürtaş Yapı End. Ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı’ndan geldi.


 İhaleye katılan firmaların teklifleri şöyle;
"Egecan Akaryakıt Tem. Nak. İnş. Turz. San. Tic. A.Ş. & Asil İnş. San. Ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı 47 bin 800 milyon TL,
Caba İnş. Enerji Turz. San. Ve Tic. A.Ş. 47 bin 950 milyon TL,
 Güçlü İnş. Mak. San. Ve Tic. A.Ş. & Alke İnş. San. Ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı 49 bin 811.270 milyon TL,
Föy İnş. Taah. Turz. San. Ve Tic. A.Ş. & Eksen Proje İnş. Turz. Ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı 56 bin 802 milyon TL,
Nas İnş. San. Tic. A.Ş. 59 bin 870 milyon TL,
Ulaşım Nakl.İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti. & Gürtaş Yapı End. Ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı 88 milyon TL…

İhaleye verilen tekliflerin incelenmesinin ardından, ihaleyi kazanan yüklenici ile sözleşme imzalayıp en kısa sürede Kayapark'ın yapımına başlayacaklarını belirten Toki Başkanı Ergün Turan, Kayaşehir Vadisi'nde kurulacak yeşil alanın 5,5 kilometre uzunluğunda ve yaklaşık 3 kilometre eninde olacağını söyledi.

Projeyi 4 etap halinde bitireceklerini belirten Turan, “Dün ihalesini yaptığımız 338 bin 803 metrekareden oluşan birinci etabın içerisinde, vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu sosyal alanlar olacak. Proje içerisinde konser, sergi ve festivallerin düzenleneceği dört adet etkinlik platformu olacak, amfi tiyatro, renk, koku, ses ve tıbbi bitkiler bahçeleri, toplam 3 bin 250 metrekare olmak üzere iki adet biyolojik gölet olacak” diye konuştu.


Turan, "Vatandaşlarımız yeşille iç içe sosyal yaşamlarını sürdürecekler. Birinci etapta, 73 farklı tipte bitki olacak. Toplam 224 bin 601 metrekarelik çim alanı, 4 bin 500 yapraklı ağaç, 2 bin 600 ibreli ağaç, 85 bin 500 çalı, 5 bin 900 otsu bitki ve 57 bin 250 adet yer örtücü bitki olacak. Birinci etap içerisinde ayrıca, restoranlar ve kafeler, 11 adet asma köprü, seyir terasları ve otopark da yer alacak." ifadesinde bulundu.


Kayaşehir merkezinden Fenertepe'ye doğru uzanacak sahada konumlanan projede, koru alanları, parklar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, dinlenme ve piknik alanları yer alacak.SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER