Anasayfa >

Toki >

Şükrü Balcı Eğitim Merkezi Yerine Lüks Rezidans Yapılacak

Şükrü Balcı Eğitim Merkezi Yerine Lüks Rezidans Yapılacak

25 Ağustos 2017 Cuma, 14:45:04
Şükrü Balcı Eğitim Merkezi Yerine Lüks Rezidans Yapılacak
Mülkiyeti Toki’ye ait olan Şükrü Balcı Eğitim Merkezi arazisinde konut ve ticari alanların yer aldığı lüks proje yapılması planlanıyor. Projenin yapılmasının önünü açan imar planı onaylandı…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Bakırköy Şevketiye Mahallesi, 1221 ada 212 parsele ilişkin 1/5000 ölçekli nazımn imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği askıya çıktı.

İlk etapta mülkiyeti Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait olan ve 2010’da toki ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan protokol ile Toki tarafından satın alınan 81 bin 328 metrekare arsanın mülkiyeti 12 Mart 2015’te Toki’ye geçmişti.

Söz konusu alanda Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne ait eğitim binaları, kapalı spor salonu, atış poligonu ve cami bulunuyor.Yeni imar planı ile Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi yerine “eğitim amacını yitirdiği” gerekçesi ile konut+ticaret+sosyal alanların yer aldığı bir proje yapılması planlanıyor.


Planlamaya konu alan ise ilk olarak İstanbul Polis Eğitim Merkezi, 25 Ağustos 1978 tarihinde Kemalettin ERÖGE Polis Okulunun Florya bölümü olarak hizmete girmişti. İstanbul Şükrü Balcı Polis Meslek Yüksek Okulu 1 Ekim 1979 tarihi ile de İstanbul Polis Eğitim Merkezi adını alarak müstakil hüviyetine kavuşmuş. İstanbul Şükrü Balcı Polis Meslek Yüksek Okulu 30 Mart 1995 tarihli Bakanlar Kurulu oluru ile merhum Emniyet Müdürü Şükrü Balcı’nın adını alarak “Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi Müdürlüğü” olmuş. Planlama alanı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne tahsisliyken Emniyet Genel Müdürlüğü ile TOKİ arasında 10 Aralık 2010 yılında imzalanan protokol ile 1164 sayılı Arsa Üretim Kanunu doğrultusunda TOKİ tarafından satın alınmış. Söz konusu taşınmazın mülkiyeti 12 Mart 2015 tarihinde TOKİ’ye geçmişti.

İMAR PLANI DEYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER