Anasayfa >

Toki >

Toki Yüzde 20 İndirim Kampanyası Başvuruları 21 Ağustos'ta Başlıyor

Toki Yüzde 20 İndirim Kampanyası Başvuruları 21 Ağustos'ta Başlıyor

29 Temmuz 2017 Cumartesi, 13:08:35
 Toki Yüzde 20 İndirim Kampanyası Başvuruları 21 Ağustosta Başlıyor
Toki yüzde 20 indirim kampanyası 21 Ağustos’ta başlıyor. Toki indirim kampanyası 2017 detayları haberimizde…


toki indirim kampanyası 2017 ne zaman merak konusu. Toki tarihi açıkladı. Toki yüzde 20 indirim kampanyası 21 Ağustos’ta başlıyor.

Toki indirim kampanyası kapsamında borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının yararlanacağı indirim kampanyasını 21 Ağustos'ta başlatacak.

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASINDAN KİMLER NASIL FAYDALANACAK?
 Toki indirim kampanyasından satışları 2015 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2015 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yeri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil olmuyor.

BORCU OLANA İNDİRİM YOK
İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.


BAŞVURULAR 21 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR
Toki İndirim kampanyasından faydalanmak isteyenlerin 21 Ağustos-29 Eylül tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunmaları gerekiyor.


Kampanya hakkında açıklamada bulunan Toki Başkanı Ergün Turan,Kampanyaların belirli prosedürlere ve vatandaşların durumuna göre yapıldığını söyledi.


Turan, Yaz aylarında indirim kampanyası yaptıklarında birçok vatandaşın köyünde veya tatilde olduğunu, onun için indirim kampanyasını Eylül ayında yaptıklarını söyledi.


Turan, geçen yıl borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasından 17 bin kişinin faydalandığını kaydederek, "817 milyon lira borç kapatıldı. Bu paranın yaklaşık 513 milyon lirası kredi kullanılmadan 'yastık altı parası' diye tabir edilen paradan getirilip ödendi." diye konuştu.

TOKİ Başkanı Turan ayrıca, kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde gayrimenkul satış sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabileceklerini de vurguladı.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 22 Ağustos 2017 Salı, 11:58 Geçmiş borcum var ama indirimden yararlanıp hepsini kapatmak istiyom CEVAPLA
DİĞER HABERLER