Anasayfa >

Toki >

Çankırı İnançköy Toki Evleri Başvuruları Başladı

Çankırı İnançköy Toki Evleri Başvuruları Başladı

28 Haziran 2017 Çarşamba, 09:15:38
Çankırı İnançköy Toki Evleri Başvuruları Başladı
Alt gelir grubuna yönelik geliştirilen Çankırı İnançköy Toki Evleri başvuruları bugün başladı. 571 konut için başvurular 21 Temmuz’a kadar devam edecek…

toki tarafından alt gelir grubuna yönelik geliştirilen Çankarı İnançköy Toki Evleri başvuruları bugün itibariyle başladı. 363 konut için başvurular 21 Temmuz’ a kadar devam edecek.

Çankırı İnançköy Toki Evleri başvuruları Türkiye Halk Bankası Çankırı şubeleri aracılığı ile yapılacak.


Çankırı İnançköy Toki Evleri kura çekilişi 7 Ağustos’ta gerçekleşecek.

368'i alt gelir grubu, 208 adedi standart olmak üzere toplam 571 konuttan oluşan projede alt gelir grubunda brüt 75,54, net 58,8 metrekare 2+1 daireler yer alıyor.

Standart konutlar ise brüt 110, net 88 metrekare 3+1 dairelerden oluşuyor.


Çankırı İnançköy Toki Evleri fiyatları 2+1 dairelerde  90 bin 487 TL’den başlıyor 107 bin 827 TL’ye kadar yükseliyor.3+1 dairelerde isefiyatlar 131 bin 878 TL ile 157 bin 315 TL arasında değişiyor. 


ÇANKIRI İNANÇKÖY TOKİ EVLERİ BAŞVURU ŞARTLARI
1. T.C. vatandaşı olması,

2. Çankırı İl sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,
- Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde  başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,
- Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç tutulmuştur.

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,
- Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200.-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200.-₺ olması gerekmektedir.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 15 Eylül 2017 Cuma, 22:00 iki ay sonra peşin almak istersem misal üç artı daire alabilirmiyim istedigim daireyi seçebilirmiyim memur degilim emeğim çok ama emekli degilim ben nasıl alıcam ayrıntı lütfen kısaca canı isteyen parayı basıp hangi şartlarda alıcak ayrıntıııııııııııııı CEVAPLA
DİĞER HABERLER