Anasayfa >

Toki >

Beşiktaş Meclis Lojmanları Toki’ye Devredildi

Beşiktaş Meclis Lojmanları Toki’ye Devredildi

15 Haziran 2017 Perşembe, 10:05:31
Beşiktaş Meclis Lojmanları Toki’ye Devredildi
Beşiktaş Meclis Lojmanları Toki’ye devredildi. Beşiktaş Abbasağa’daki 18 dönümlük alandaki lojmanlar yıkılarak yerine lüks konut yapılacak…

Beşiktaş Abbasağa’daki Meclis Lojmanları toki’ye devredildi.  Toki’ye arsanın ne kadar bedelle devredileceğine ise ekspertiz raporu belirleyecek.


Uzmanlar söz konusu arsanın çok değerli bir konumda bulunduğunu, araziye yapılacak yeni bir projenin toplam değerinin 1 milyar lirayı rahatlıkla aşacağını öngörüyor.

18 dönümlük arsa üzerinde yer alan lojmanlar yıkılıp yerine yeni lüks konutlar inşa edilecek. TBMM Başkanlığı’nın hazırladığı karar gerekçesinde bu işlem için, “yeni deprem yönetmeliğine göre yenilenme” ifadeleri kullanıldı.

Beşiktaş Meclis Lojmanları arazisinin Toki’ye devredilmesi gerekçesi olarak şu açıklama yapıldı;  “Eski deprem yönetmeliğine göre yapılan ve devamlı olarak bakım ve onarım ihtiyacı olan lojman binalarının yıkılarak yeni deprem yönetmeliğine göre yenilenmesi ihtiyacı doğmuştur. Bu amaçla sözkonusu parselin bağımsız kuruluşlarca belirenecek ekspertiz bedeli üzerinden TOKİ’ye devredilerek en yüksek arsa karşılığı gelir paylaşımı usulü ile konut inşa ettirilmesi düşünülmektedir.”

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER