Anasayfa >

Toki >

Toki Sakarya Şehir Stadının Eski Arazisini Satışa Çıkarıyor

Toki Sakarya Şehir Stadının Eski Arazisini Satışa Çıkarıyor

27 Mayıs 2017 Cumartesi, 18:33:13
Toki Sakarya Şehir Stadının Eski Arazisini Satışa Çıkarıyor
Toki Sakarya şehir stadının eski arazisini 77 milyon 968 bin 742 TL’ye 8 Haziran’da satışa çıkarıyor…


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Sakarya Stadı’nın eski yerini satışa çıkardı. 27 dönümlük arazi 77 milyon 968 bin 742 TL’ye satışa çıktı.


Satış 8 Haziran’da toki İstanbul Halkalı binasında gerçekleşecek.


Konuyla ilgili AA muhabirine açıklamada bulunan Toki Başkanı Ergün Turan, söz konusu araziyi açık artırma ile satılacağını söyledi. Turan, satışın yüzde 25 peşin kalanı 12 ay taksitle gerçekleşeceğini belirtti.


Eski stadyum arsasının 7 bin metrekarelik kısmının park, 550 metrekarelik kısmının yol, 20 bin metrekarelik kısmının ise konut ve ticaret alanı için ayrıldığı bilgisini veren Turan, arsaya en çok 3 katlı yapıların inşa edilebileceğini söyledi.

YENİ STAD TEMMUZ'DA

25 bin kişi kapasiteli yeni Sakarya Stadyumu’nun ise Temmuz ayında tamamlanacağını açıklayan Turan, "Sakarya'nın Adapazarı ilçesi İstiklal Mahallesi'nde bulunan Sakarya Atatürk Stadyumu, 585 ada 403 Nolu parselde olup, şehir merkezine oldukça yakın mesafededir. Şehir merkezine ulaşımın sağlandığı Çark Caddesi ve Yazlık Caddesi'nin kesiştiği noktada ulaşımı kolaylıkla sağlanmaktadır. Arsanın bulunduğu parsel eğimsiz, engebesiz, düz bir arazi yapısına sahiptir. Altyapı ve üstyapı hizmetleri mevcuttur. Yakın bölgesinde benzer nitelikte ve büyüklükte taşınmaz bulunmamakta olup, her geçen gün gelişmekte olan bölge, içerisinde reklam kabiliyeti oldukça iyi olan bölgededir." Dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER