Anasayfa >

Toki >

TOKİ’den İskontolu Gayrimenkul Sertifikası Açıklaması

TOKİ’den İskontolu Gayrimenkul Sertifikası Açıklaması

13 Nisan 2017 Perşembe, 11:00:34
TOKİ’den İskontolu Gayrimenkul Sertifikası Açıklaması
Toki, basında çıkan Park Mavera 3 gayrimenkul sertifikası ihracatında bazı yatırımcılara iskonto yapıldığına daire haberlere ilişkin açıklama yaptı. Toki, iddiaları reddetti…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Gayrimenkul sertifikası ihracı Park Mavera 3 projesi ile 29-31 Mart tarihleri arasında talep topladı. Projede kapsamında her bir pay 42,5 TL’den halka arz edildi.


Basında, Park Mavera III gayrimenkul sertifikası ihracında bazı yatırımcılara iskontolu gayrimenkul sertifikası satıldığına yönelik haberler yapıldı. O haberlere yönelik Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan  (TOKİ) açıklama geldi.


toki tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığı ile yapılan açıklamada haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.


Kap’ta yer alan açıklamanın tam metni şöyle;
“Basında çıkan ve Park Mavera III gayrimenkul sertifikası ihracında bazı yatırımcılara iskontolu gayrimenkul sertifikası satıldığına yönelik haberlere ilişkin açıklamamız aşağıdadır.


Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından 03.04.2017 tarihli KAP duyurusunda bildirildiği üzere, 29-30-31 Mart 2017 tarihinde Park Mavera III projesine ilişkin sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle gerçekleştirilen Gayrimenkul Sertifikası halka arzında, toplam 143.242.425,00 TL değerindeki her biri 42,50 TL olan 3.370.410 adet Gayrimenkul Sertifikası satışı gerçekleştirilmiştir.

Bu ifadeden açıkça anlaşılacağı üzere, talep toplama 42,50 TL'den sabit fiyatla gerçekleştirilmiş ve herhangi bir yatırımcıya hiçbir şekilde bir fiyat iskontosu yapılmamıştır. Dolayısıyla halka arzımızda bireysel ve kurumsal yatırımcıların tamamına 42,50 TL den sertifika satışı gerçekleştirilmiştir.”

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER