Anasayfa >

Toki >

Bakan Elvan'dan Emeklilere TOKİ Müjdesi

Bakan Elvan'dan Emeklilere TOKİ Müjdesi

23 Mart 2017 Perşembe, 14:25:36
 Bakan Elvandan Emeklilere TOKİ Müjdesi
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan emeklilere ucuz ev sözünün arkasında olduklarını ifade ederken Mersin’de yakında talep toplamaya başlayacaklarını söyledi…

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye Emekliler Derneği Mersin Şubesi'ni ziyaret etti.  

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, emeklilere toki müjdesi Verdi. Emeklilere ucuza ev sözünün arkasında olduklarını belirten Bakan Elvan, Mersin merkez ve ilçelerde tahsisi yapılan arsalara TOKİ'nin yapacağı konut inşaatlarının yüzde 20'si tamamlandığında talep toplamaya başlayacaklarını söyledi.

Evi olmayan emeklileri ev sahibi yapmak için Toki ile işbirliği içerisinde olduklarını belirten Elvan, yeni projeler geliştireceklerini söyledi.


Hazineden yer tahsisi için tüm süreçleri tamamladıklarını ifade ede Bakan Elvan, "Mezitli ilçemizde 100 bin metrekarelik bir alanımızı tahsis ettik. Bu araziye TOKİ konutlarını yapacağız. Toroslar ilçesi Işıktepe'de 54 bin 179 metrekarelik alanı TOKİ'ye tahsis ettik, TOKİ de sizin için konut yapacak. Tarsus ilçemizde de 361 bin metrekarelik alan yine TOKİ'ye tahsis edildi, çok sayıda konut yapacağız. Aydıncık ilçemizde 50 bin metrekarelik, Silifke'de 517 bin metrekarelik alan ev yapılması için tahsis edildi, işlemler bitmek üzere. Gülnar ilçesinde ise 41 bin metrekare, Mut'ta 18 bin metrekare alan tahsis edildi. Tapuların bir kısmı TOKİ'ye geçti. İnşallah kalanlar da yarın bir gün geçecek. TOKİ proje hazırlığına başladı. Bitirir bitirmez, ki hemen bitireceğiz, inşaat yüzde 20 aşamasına geldiği zaman da Ziraat Bankası aracılığıyla sizlerden talep toplayacağız" dedi.SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 27 Mart 2017 Pazartesi, 20:14 Ben 27 yılık evliym kira ödeyemez durumdayım Bursada ne zaman emeklilere toki yapımı başlayacak bizim gibi mahdurlara önem vermenizi bekliyorum Vekilim CEVAPLA
Misafir - 25 Mart 2017 Cumartesi, 00:17 Super olur CEVAPLA
DİĞER HABERLER