Anasayfa >

Toki >

Toki ve ATO’dan Ankara’ya Tekstilciler Sitesi

Toki ve ATO’dan Ankara’ya Tekstilciler Sitesi

04 Mart 2017 Cumartesi, 21:24:37
 Toki ve ATO’dan Ankara’ya Tekstilciler Sitesi
Toki, Ankara Ticaret Odası işbirliği ile Ankara’da tekstilciler sitesi kuracak….

toki ve Ankara Ticaret Odası (ATO), Ankara’da tekstilciler sitesi kuracak.


TOKİ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, ATO Başkanı Gürsel Baran ile yönetim kurulu üyeleri, TOKİ Başkanı Ergün Turan'ı ziyaret etti.


Tekstilciler sitesi için çalışmalara başladıklarını belirten ATO Başkanı Gürsel Baran, tekstil sanayicilerin yer konusunda sıkıntı çektiklerine dikkat çekti.


Tekstilcilerin fabrikalarını büyütmek istediklerini fakat binaya yatırım yapacak durumda olmadıklarını belirten Baran, TOKİ arazisi üzerine uzun vadeli ve uygun ödeme koşullarıyla sanayi tesisleri kurulması talebinde bulundu.


Tekstilciler Sitesi Projesi'nin uygun şartlarda hayata geçirilebileceğini, bankalarla görüşme yapılarak, uzun vadeli finansman sağlanabileceğini belirten Toki Başkanı Ergün Turan, Kayseri ve Diyarbakır'da uyguladıkları kümelenme modeline dayalı projelerden örnekler vererek, kümelenmenin Ankara'nın ve Türkiye'nin gelişimine katkı sağlayacağına dikkati çekti.


ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Deryal da bedava arsa istemediklerini, TOKİ'nin konut sistemine benzer uzun vadeli ödeme yöntemiyle sanayi tesisleri inşa etmesini talep ettiklerini bildirdi.


ATO Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekstil Tuhafiye Mefruşat Meslek Komitesi Başkanı Faruk Köylüoğlu ise şunları kaydetti:
"Tekstilciler olarak ayrı ayrı yerlerde iş yapıyoruz. Hep birlikte olalım. Bizim bir uluslararası rekabeti geliştirme projemiz var. Yoğun işçi çalıştıran, istihdam sağlayan bir sektörüz. Aslında bizimkisi bacasız sanayi… Çevreyi kirletmiyoruz. Çevreye saygılı bir kümelenme içerisindeyiz. Bir araya gelip orada bir sinerji yaratalım istiyoruz. TOKİ 10 yıl vadeli, 20 yıl vadeli ev yapıp satıyor. Eğer mümkünse TOKİ bize de arazi üzerine fabrikamızı yaparak vadeyle versin. Biz de bu vesileyle memleketimize katkı sağlayalım."

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER