Anasayfa >

Toki >

Kiraya Verilen Toki Evleri Tahliye Edildi

Kiraya Verilen Toki Evleri Tahliye Edildi

24 Ocak 2017 Salı, 14:40:54
 Kiraya Verilen Toki Evleri Tahliye Edildi
Aksaray’da dar gelirli aileler için yapılan konutlardan kiraya verilenler tespit edilerek tespit edildi. Hak sahiplerinin sözleşmeleri ise iptal edildi….

toki’nin dar gelirli ailelere yönelik yapılan konutlarda sözleşme bitene kadar kiralama ve başkasına devretme yasağı bulunuyor. Aksaray’da dar gelirlileri için yapılan konutlarda ise bu şarta uymayan vatandaşların hak sahipliği iptal edildi.

Aylık 100 TL ödemeli 1+1 dairelerden 72’sinin kiraya verildiğini tespit eden Toki, evleri tahliye etti ve sözleşmeyi de iptal etti.


Toki Aileler ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliği içinde 'Sosyal Konut Projesi' kapsamında Cumhuriyet Mahallesi'ne dar gelirli ailelerinde ev sahibi olabilmesi için 192 adet 1+1 konut yaptı. Ancak konutlardan 72'sinin kira 300 ila 400 liraya kiraya verildiği tespit edildi. Yapılan satış sözleşmesinde dar gelirli ailenin, konutta sözleşme bitene kadar kendisi oturacağı ve başkasına bedelli yada bedelsiz olarak devir veya kiraya veremeyeceğinin belirtilmesi üzerine bugün sabah saatlerine TOKİ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekipleri zabıta ve polis eşliğinde, evlerin tahliyesi için tahliye düzenledi. Bazı evlerin kapıları çilingir yardımıyla açıldı. Ardından evdeki eşyalar tahliye edildi. Sözleşmelerinde feshi edildiği belirtildi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER