Anasayfa >

Toki >

Diyarbakır Sur Toki Evleri Teslimleri Ocak’ta Başlıyor

Diyarbakır Sur Toki Evleri Teslimleri Ocak’ta Başlıyor

27 Aralık 2016 Salı, 11:38:56
Diyarbakır Sur Toki Evleri Teslimleri Ocak’ta Başlıyor
AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Toki’nin Diyarbakır Sur’daki çalışmalarının tamamlandığını gelecek ay teslimlerin yapılacağını açıkladı….

Diyarbakır Sur toki Evleri projesinde sona gelindi. AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Toki’nin çalışmaların sonuna geldiğini ve gelecek ay teslimlerin yapılacağını açıkladı.


Gazi Caddesi’nde hızlı bir dönüşüm yaşandığını belirten Karaaslan, yıkılan 6 mahallede önemli bir aşamaya gelindiğini söyledi.


ACELE KAMULAŞTIRMA İÇİN TEPKİ ALMADIK
Bakanlar Kurulunun Diyarbakır merkez Sur ilçesi için aldığı "Acele kamulaştırma" kararına karşı vatandaşlardan herhangi bir tepki almadıklarını belirten Karaaslan, acele kamulaştırma kararının işlerin hızlı yürümesine yönelik alınmış bir karar olduğunu ifade etti.


Sur’da Türkiye değil dünyaya örnek olacak bir çalışmayı hayata geçireceklerini vurgulayan Karaaslan, koruma amaçlı imar planını merkeze alarak, Suru özellikle yıkılan bölgeler başta olmak üzere yeniden inşa edeceklerini kaydetti.


Karaaslan, bilinen anlamda bir kentsel dönüşüm projesi ya da konut projesi olmadığına dikkati çekerek, "Surda yapılan tamamen tarihi yapı korunarak, oradaki yaşanmışlıkların muhafaza edildiği, gelecek nesillere medeniyetler şehri kimliğini taşıyabileceğimiz bir proje yapmak." ifadelerini kullandı.


Karaaslan, Başbakan Binali Yıldırımın açıkladığı teşvikler dışında yeni teşviklerin de açıklanacağını söyledi.


Surda konut ihtiyacına da dikkati çeken Karaaslan, "Bununla ilgili TOKİnin yapmış olduğu çalışma kısa bir zaman içinde neticelenecek, bitecek ve teslimleri yapılacak. İnşallah önümüzdeki ay içinde bunu gerçekleştireceğiz." dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER