Anasayfa >

Toki >

Toki Emekliyi 2017’de de Ev Sahibi Yapacak

Toki Emekliyi 2017’de de Ev Sahibi Yapacak

06 Aralık 2016 Salı, 17:31:17
Toki Emekliyi 2017’de de Ev Sahibi Yapacak
Geçen yıl 15 bin emekliyi ev sahibi yapan Toki, 2017’de emekliyi ev sahibi yapmaya devam edecek. Toki Başkanı Ergün Turan emekliler için projelerin devam ettiğini söyledi….

toki Başkanı Ergün Turan AA muhabirine konuştu. Terörle mücadele kapsamında evi zarar görenler için Silopi ve Diyarbakır’da yapılan konutların teslimine yılbaşından sonra başlayacaklarını belirten Turan, “"Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile yapılmakta olan bütün rezerv konutları TOKİ olarak biz inşa ediyoruz.

İnşallah Ocak ayından itibaren de Silopi ve Diyarbakırdan başlayarak 2017 yılı içinde birçok bölgede konut teslimlerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığına yapacağız. Onlar da hak sahiplerine teslim etmiş olacaklar. Silopi’de ve Diyarbakır’da yılbaşından sonra konutların teslimine başlanacak” dedi.


2016’da 64 bin konut ürettiklerini ve 2023 hedef doğrultusu üzerinde çalıştıklarını belirten Ergün Turan, “2017 yılında da 65 bin nitelikli sosyal konut inşa etmiş olacağız. Bu da Türkiyedeki toplam konut üretiminin yaklaşık yüzde 10unu ifade ediyor. 2023 hedeflerimiz doğrultusunda 500 bin konutinşa etmek için çalışıyoruz. Sosyal yaşam projeleriyle vatandaşlarımızı konut sahibi yapmaya devam ediyoruz." dedi.


EMEKLİYİ EV SAHİBİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Geçen yıl 15 bin emekliyi ev sahibi yaptıklarını vurgulayan Turan, hemen her projeden yüzde 25 pay ayırdıklarını ve emekliler için konut projelerinin devam ettiğini söyledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER