Anasayfa >

Toki >

Konya Cihanbeyli Toki Evleri Başvuruları Başladı

Konya Cihanbeyli Toki Evleri Başvuruları Başladı

01 Aralık 2016 Perşembe, 17:12:41
Konya Cihanbeyli Toki Evleri Başvuruları Başladı
Konya Cihanbeyli Toki Evleri başvuruları bugün itibariyle başladı. Konya Cihanbeyli Toki kura çekilişi ise 5 Ocak’ta yapılacak…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Konya Cihanbeyli toki Evleri başvuruları başladı. Başvurular 23 Aralık’a kadar devam edecek.  126 konut için başvurular Halk Bankası Konya yetkili şubelerinden yapılabilecek.


Alt gelir grubuna yönelik geliştirilen Konya Cihanbeyli Toki Evleri kuralı satış yöntemi ile satışa sunuldu.


Konya Cihanbeyli Toki Evleri kura çekilişi 5 Ocak 2017’de yapılacak. 2+1 konutlardan oluşan projede fiyatlar 76 bin 628 TL ile 89 bin 859 TL arasında değişiyor.


240 aya kadar taksit imkanı sunulan projede ayda 255 TL’den başlayan taksitlerle ev sahibi olunabiliyor.


KONYA CİHANBEYLİ TOKİ EVLERİ BAŞVURU ŞARTLARI
1. T.C. vatandaşı olması,
 2. Konya il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,  
-Şehit Aileleri, terör, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.
3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç) ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,
- Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç
4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

- Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmektedir.)
6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER