Anasayfa >

Toki >

Toki’nin Çukurambar Arazisindeki 3 Yıllık Düğüm Çözüldü

Toki’nin Çukurambar Arazisindeki 3 Yıllık Düğüm Çözüldü

19 Ekim 2016 Çarşamba, 19:39:57
 Toki’nin Çukurambar Arazisindeki 3 Yıllık Düğüm Çözüldü
Toki’nin Ankara Çukurambar arazisindeki 3 yıllık düğüm çözüldü. Arazinin ihalesini 3 yıl önce 275 milyon 220 bin TL ile kazanan Türkerler, mahkemenin Toki’nin lehine sonuçlanmasının ardından projeyi bir iki ay sonra satışa çıkarmaya hazırlanıyor…

HABER:Şengül KIRMIZITAŞ


toki’nin Ankara Çukurambar arsasındaki 3 yıllık düğüm çözüldü. Mimarlar Odası, Çukurambar imar planlarının iptali için mahkemeye başvurmuştu. 3 yıldır devam eden mahkeme süreci 3 yılın sonunda Toki lehine sonuçlandı.


Toki’nin Ankara Çukurambar arsa ihalesini Türkerler Holding 275 milyon 220 bin TL gelir payı ile kazanmıştı. Fakat devam eden mahkeme nedeni ile şirket 3 yıldır projeye start veremiyordu. Mahkemenin Toki’nin lehine sonuçlanmasının ardından şirket proje için düğmeye bastı.


SATIŞ OFİSİ HAZIR
Türkerler Çukurambar projesinin satış ofisi ve projesinin hazır olduğunu belirten Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, önümüzdeki haftalarda Toki ile sözleşme imzalayacaklarını söyledi.

YAKINDA SATIŞTA
Sözleşmenin imzalanmasının ardından bir iki ay içerisinde satışlarına da start vereceklerini belirten Türker, “Çukurambar’daki 57 bin 788 metrekare arsanın ihalesini biz 3 yıl önce ihaleyi kazanmıştık. Sonrasında bu mahkeme olayı başladı. Nihayet sonuçlandı. Projenin satış ofisi hazır. Toki ile önümüzdeki haftalarda sözleşme imzalayacağız. Sonrasında da bir iki ay içinde satışlara başlayacağız” diye konuştu.

ÇUKURAMBAR’A 250 MİLYON DOLARLIK YATIRIM
Çukurambar’da karma konseptli bir proje yapacaklarını belirten Türker, metrekare birim fiyatlarının ise 5 bin 500 TL civarında olacağını söyledi. Türker, projenin toplam yatırım maliyetinin ise 250 milyon dolar olduğunu söyledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER