Anasayfa >

Toki >

Toki Başkanı: İstanbul’da Konut Fiyatları Hala Düşük

Toki Başkanı: İstanbul’da Konut Fiyatları Hala Düşük

19 Eylül 2016 Pazartesi, 09:47:17
Toki Başkanı: İstanbul’da Konut Fiyatları Hala Düşük
Toki Başkanı Ergün Turan, İstanbul’da özellikle de şehrin merkezinde emlak fiyatlarının çok düşük olduğunu söyledi…

toki Başkanı Ergün Turan, İstanbul’daki emlak fiyatlarının hala düşük olduğunu söyledi.


GERÇEK DEĞERİNİ BULMADI
Özellikle merkezi yerlerde emlak fiyatlarının düşük olduğuna dikkat çeken Turan,  “İstanbul, marka değeri ile kıyaslandığında, Londra’dan, Paris’ten ayrı düşünülemez. Hatta coğrafi, tarihi, estetik, çok kültürlülük anlamında İstanbul gerçek değerini bulmuş değil” dedi.

İSTANBUL KIYMETLENİYOR YAKINMASI DOĞRU DEĞİL

Büyük şehirlerde araziler ve yüksek gelir getiren projelerden elde ettikleri gelirle sosyal konut ürettiklerini hatırlatan Turan, şöyle konuştu: “Bana göre emlak fiyatlarının yukarıya çıkışında asıl itici güç İstanbul, Ankara, İzmir’dir. İnşallah bu zor günleri aşacağız. Aştığımızda da İstanbul’un o zaman bugün olduğu rakamlardan çok daha kıymetlendiğini göreceğiz. Bundan yakınmamak lazım. İstanbul kıymetleniyor yakınması doğru değildir” diye konuştu.

ASKERİ KIŞLALAR DONATI ALANI OLUYOR
Askeri kışlaların şehir dışlarına taşınması ile boşalacak arazilerde öncelikle donatı alanları yapacaklarını belirten Turan, bir iki hafta içinde inşaatına başlayacağımız yerler var dedi.

Turan, “Bu alanların ne olacağı da konuşuluyor. Bu alanlar, öncelikli olarak halkın ihtiyacı olan donatı alanının karşılanmasında kullanılacak. Ama doğaldır ki bir alanın tamamının böyle olması şehircilik açısından anlamlı değildir. Bunların bir kısmı tasfiye edilirken kamu binalarının mümkün olan bazıları kullanılacak” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER