Anasayfa >

Ticari Projeler >

Centro Westside&WestSide Arjaan By Rotana Kapılarını Açtı!

Centro Westside&WestSide Arjaan By Rotana Kapılarını Açtı!

10 Mayıs 2018 Perşembe, 13:51:57
 Centro Westside&WestSide Arjaan By Rotana Kapılarını Açtı!
Rotana’nın Türkiye’deki ilk yatırımı olan Centro Westside&WestSide Arjaan By Rotana Otel kapılırını açtı. Mar Yapı ortaklığı ile Basın Ekspres Yolu üzerinde hayata geçirilen projede 153 otel odası ve 152 adet rezidans daire yer alıyor. Projeden rezidans daire alanlar yatırımlarını otel olarak işleterek yılda yatırımlarının yüzde 6,5 gelir elde edebiliyorlar….

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Ortadoğu, Afrika ve Türkiye’de otelleri bulunan Rotana, Türkiye’deki ilk yatırımı olan Centro Westside&WestSide Arjaan By Rotana’yı hizmete açtı. Mar Yapı ortaklığında Güneşli Basın Ekspres Yolu üzerinde hayata geçirilen projede 152 adet otel odası 153 adet rezidans daire yer alıyor. 32 katlı bloktan oluşan Centro Westside&WestSide Arjaan By Rotana’nın ilk 14 katında otel odaları 14 kat üzerinde ise rezidans daireleri yer alıyor.

Centro Westside’ta 152 otel odası, Westside Arjaan by Rotana’da ise 153 adet rezidans daire yer alıyor. 1+1 ve 2+1 konut seçenekleri yer alan projede fiyatlar 300 bin dolardan başlıyor.

3 YIL GELİR GARANTİLİ
Projenin işletmesi hakkında bilgi veren Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Arslan, “Projeden rezidans daire satın alanların yatırımlarını biz otel odası olarak işletiyoruz. Örneğin 300 bin dolarlık bir daireden yılda yatırımlarının yüzde 6,5 ile 7 arası gelir elde ediyorlar.  Yatırımcılar yıl içinde 15 gün konaklama hakkında sahip” dedi.

KÖRFEZ ÜLKELERİNDEN YOĞUN TALEP
Rezidans dairelerin yüzde 40’ının satıldığını belirten Arslan, müşterininin çoğunun yabancı olduğunu söyledi. Arslan, özellikle Körfez ülkelerinden projeye yoğun bir ilgi olduğunu dile getirdi.

KÖRFEZ ÜLKELERİNİN TÜRKİYE’YE GÜVENİNİN ISPATI
Rotana ile yaptıkları yatırımın Körfez ülkelerinin Türkiye’ye olan güveninin bir göstergesi olduğuna dikkat çeken Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, “Centro Westside&WestSide Arjaan By Rotana, grubun Türkiye’deki ilk yatırımı. Daha önce Türkiye’de işletmeci olarak varlardı ama ilk kez bu proje ile birlikte yatırımcı olarak yer aldılar. Bu yatırım, Körfez ülkelerinin Türkiye’ye olan güveninin en büyük göstergesidir” dedi.  Özkök, projenin toplam yatırım maliyetinin ise 80 milyon dolar olduğunu ifade etti.

TÜRKİYE’DEKİ İKİNCİ OTEL
Rotana Yönetim Kurulu Başkanı Nasser Al Nowais ise, “İstanbul’daki 2 yeni otelimizin açılması ile birlikte, Türkiye’deki otel sayımızı ikiye katlamaktan ve küresel oda sayımızı ise 16 bin 466’ya çıkarmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. İlerleyen süreçlerde tüm otel markalarını Türkiye'ye getirmek istediklerini belirten Nowais,  Türkiye'nin geleceğine ilişkin olumlu beklentilerde olduklarını ifade etti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER