Anasayfa >

Ticari Projeler >

Teknik Yapı Deluxia Park Business’i Lansmana Özel Fiyatlarla Satışa Çıkardı

Teknik Yapı Deluxia Park Business’i Lansmana Özel Fiyatlarla Satışa Çıkardı

02 Kasım 2017 Perşembe, 13:24:09
 Teknik Yapı Deluxia Park Business’i Lansmana Özel Fiyatlarla Satışa Çıkardı
Teknik Yapı Deluxia Park Business projesi lansmana özel fiyat ve ödeme seçenekleri ile satışa çıkardı. Deluxia Park Business fiyatları 603 bin TL’den başlıyor. Şirket 2018 yılında 3 yeni projeye daha start vermeye hazırlanıyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Teknik Yapı, Maltepe’deki yeni projesi Deluxia Park Business projesini satışa çıkardı.

48 AY 0 FAİZLE
Türkiye’de ilk kez “örnek ofis” uygulaması ile satışa çıkan Deluxia Park Business fiyatları 712 bin 248 TL’den başlıyor. Lansmana özel yüzde 18 KDV indirimi yapılan projede 48 ay 0 faizle, 120 aya kadar yüzde 0,79 faizle taksit imkanı sunuluyor.

Metrekare birim fiyatları 7 bin 700 TL’den başlangıç gösteren Teknik Yapı Deluxia Park Business projesinde teslimlerin 36 ay sonra yapılması planlanıyor.

Maltepe’de Diktaş Ören Bayan fabrikası arazisi üzerinde yükselen projede kentsel dönüşüm kapsamında inşa ediliyor.

14 dönüm alan üzerinde hayat bulan Deluxia Park Business Maltepe projesi 2 bloktan oluşuyor.

500 milyon TL yatırımla inşa edilen proje Leed Gold sertifikasına aday gösteriliyor.

ÖRNEK OFİS... TÜRKİYE'DE İLK

Büyüklükleri 80 ile bin 316 metrekare arasında değişen 400 ofis ve büyüklükleri 99 ile 555 metrekare arasında değişen 14 adet ticari ünitenin yer aldığı Deluxia Park Business projesinin satış merkezinde 127 metrekare büyüklüğünde örnek bir ofis de yer alıyor. örnek ofis uygulaması Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyor.

Teknik Yapı  Deluxia Park Business Kartal ve Maltepe’nin kesişim noktasında yer alıyor. Proje, metro ağlarına 2 dakika, havalimanına ise yaklaşık 15 dakikalık mesafede yer alıyor.

KENDİ GİDERİNİ KENDİ KARŞILAYACAK
Proje hakkında bilgi veren Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbayakım, Deluxia Park Business projesinde metrekare başına düşen aidat geliri, kira gelirleri ile minimize edileceğini belirtti. Durbakayım, “ Projede yer alan ve büyüklükleri 76 - 123 metrekare arasında değişen 6 adet toplantı salonunun, 17 ve 18 katlarda yer alacak spor salonu ile restoranın, blokların altındaki kafeteryanın, sınırlı sayıdaki otopark alanının ve oto yıkamanın kira gelirleri aidatların düşürülmesi için kullanılacak” dedi.

KARTAL-MALTEPE’YE İLGİ ARTIYOR
Anadolu Yakası’nda Ataşehir ve Fikirtepe gibi finans merkezlerine alternatif arayışına girenlerin ulaşım avantajına sahip Kartal ve Maltepe’de yoğunlaştığına vurgu yapan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım,  “Levent-Maslak aksında fiyatlar 15-30 bin TL civarında. Aidatlar çok yukarıda. Kira kadar aidat veriyorlar. Anadolu Yakası’nda ise Finans Merkezi hala hayata geçmedi. Bundan dolayı şirketlerin ilgisi Kartal-Maltepe’ye kaydı” dedi.

3 YENİ PROJE GELİYOR
2018’de 3 yeni projeye start vereceklerini belirten Umut Durbakayım, “2018’in ilk yarısında 3 yeni projeye start vermeyi planlıyoruz. Bunlardan birini İzmir Alsancak’ta Halk GYO ile yapacağız. Yeni projelerinizden biri de Fikirtepe’de olacak. Bu projemize de 2018’in ilk çeyreğinde başlamayı planlıyoruz. Diğer projemizi de Kartal Yücel Sitesi’nde yapacağız. Kentsel dönüşüm kapsamında inşa edeceğiz. Yıkımlarına başladık. Kısa vadede yapımına da başlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

4 MİLYAR TL BÜYÜKLÜK
Umut Durbakayım,  yeni başlayacak 3 proje ile birlikte 4 milyar TL büyüklüğe ulaşacaklarını belirtti.

BİZİM SEKTÖRDE ARTIK UÇAN KAR MARJLARI YOK
Toplantıda sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulunan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, sektörde eski kar marjlarının olmadığını söyledi. Durbakayım, “Sektörde önceden 1/3 arsa, 1/3 inşaat maliyeti, 1/3 kardı. 2008’den itibaren yüzde 30 civarında olan kar marjı ine ine kalmadı. Bunun artık sohbeti bitti. Müteahhit artık bu şartlarda iş yapıyor. Kar marjı günümüzde büyük projelerde yüzde 6 ile 10 arasında değişiyor. Artık bundan biraz daha feragat edince bu sosyal sorumluluk projesi olur. Onun için kimse artık kar marjlarından bahsetmiyor. Bir de malzeme tedariklerindeki maliyetleri aşağı çekmek vardı bu da yapıldı. Malzeme tedarikçileri de aynı hassasiyeti gösterdiler. Artık normal olması gereken zamlar yapılmaya başlandı. Malzemeciler ya fabrikayı kapatacak ya da devam edecek. Devam etmesi için maliyetin üzerine amortismanını koyacak bir rakamı tutması lazım. Biz de aynı mantıkla çalışıyoruz. İnşaat sektöründe artık uçan kar marjları yok” dedi.

KATOLİK NİKAHI GİBİ OLMALI
Diğer sektörlerden inşaat sektörüne giriş yapan firmalara da dikkat çeken Durbakayım, “
Bizim sektör çok şaşalı görünüyor. Bundan dolayı her sektörden bizim sektöre gelinir fakat umduklarını bulamayınca çıkarlar. Kalanlar başımızın tacı. Fakat  Katolik nikagı gibi gelen firmaların daim olması lazım. Şartlar bu, sektör bu, herkese yer var. Buyursun gelsinler. Önümüzdeki günlerde daha hesapla kitapla olabilecek bir döneme gireceğiz. Çünkü Türkiye’nin olmazsa olmazı ana ihtiyacı konut. Şartlara imalatçılar da uyacak. Halkımızın talebi, alım gücü ortada. Buna göre üretim yapıldığı sürece sektör canlılığını devam ettirir” ifadesinde bulundu.  


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER