Anasayfa >

Ticari Projeler >

Ege Perla AVM Açıldı

Ege Perla AVM Açıldı

06 Eylül 2017 Çarşamba, 15:38:41
Ege Perla AVM Açıldı
İzmir Bayraklı’da yükselen Ege Perla AVM kapılarını ziyaretçilere açtı. 490 milyon TL yatırımla hayata geçirilen proje kapsamında konut ve ofis de yer alıyor…

İzmir Bayraklı’da yükselen Ege Perla AVM kapılarını ziyaretçilerine açtı. 490 milyon TL yatırımla İş GYO tarafından hayata geçirilen Ege Perla AVM düzenlenen törenle açıldı. Ege Perla AVM’de yeme –içme alanları, sinema, tiyatro ve mağazalar yer alıyor.


Açılışta konuşan İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes Ege Perla'nın yaklaşık bin kişiye istihdam yarattığını söyleyerek, "Bu bölge yeni kent merkezi ilan edildiğinde ilk biz burada proje yapma kararı aldık ve görüştüğümüz ilk isim de Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu olmuştu. Bugün kendisiyle birlikte projemizin açılışını yapmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

İzmir Bayraklı’da yükselen Ege Perla projesi 46 katlı 210 metre yüksekliği ile dikkat çekiyor. İş Bankası’nın boş arazi üzerinde yükselen proje konut, ofis ve AVM’den oluşuyor.


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu,"Benden önceki belediye başkanımız Ahmet Piriştina bu alanı Yeni Kent Merkezi yapmak için harekete geçmişti. Burada en çok sıkıntı çektiğimiz konu, planların yaşama uyarlanması ve bölgenin kalkınması konularında oldu. Hala belli bölgelerde bunu aşmaya çalışıyoruz. 500 hektar gibi bir alanı gökdelenler bölgesi olarak planlarsanız birçok sorunu çözmeniz gerekir" dedi.


"İNCİRALTI'NA SAĞLIK BÖLGESİ"

İnciraltı'nı da sağlık bölgesi yapmak için planlama yaptıklarını belirten Kocaoğlu, şöyle dedi: "Toplam 640 hektarlık alanı gökdelenler bölgesinin tam tersine düşük yoğunlukta ve sağlık kompleksi olacak şekilde planlamalarını yapıyoruz. Bu çalışmamız da bitince İzmir, planlama açısından bambaşka bir kent haline gelecek. İnciraltı'nın planlaması için Başbakan ve Çevre-Şehircilik Bakanıyla da görüşüyoruz. Umarız en kısa sürede planlarımız onaylanır ve İnciraltı'nı sağlık alanında bir merkez yaparız."

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER