Anasayfa >

Ticari Projeler >

Sur Yapı Marka AVM'de 3 Bin Kişilik Kapı 1 Haziran'da Açılıyor

Sur Yapı Marka AVM'de 3 Bin Kişilik Kapı 1 Haziran'da Açılıyor

26 Mayıs 2017 Cuma, 12:17:13
 Sur Yapı Marka AVMde 3 Bin Kişilik Kapı 1 Haziranda Açılıyor
Sur Yapı dördüncü AVM’sini Bursa’da açıyor. 1 Haziran'da açılışa hazırlanan Sur Yapı Marka AVM, 3 bin kişiye istihdam sağlayacak...

HABER:Şengül KIRMIZITAŞ

Sur Yapı ve Ekart Gayrimenkul ortaklığında Bursa Nilüfer’de hayata geçirilen Sur Yapı Marka Rezidans&AVM projesinin alışveriş biriminde sona gelindi.

650 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Sur Yapı Marka AVM 1 Haziran’da kapılarını açmaya hazırlanıyor.

75 bin metrekare kiralanabilir alana ve ulusal ve uluslararası 250 mağazaya sahip olan Sur Yapı Marka AVM Bursa’da mağazaların yanı sıra 35 kafe – restoran, bin 400 kişi oturma kapasiteli yeme-içme alanları, çocuk oyun alanları ve sinema yer alıyor.

3 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK
1 Haziran Perşembe günü saat 12:00’da ziyaretçilerini karşılamaya hazırlanan AVM, 3 bin kişiye istihdam sağlayacak.

Ocak 2015’te inşaatına başlanan Sur Yapı Marka AVM projesinin kiralamaları Ece Türkiye tarafından yürütülüyor.

TÜM MARMARA’YI VE KÖRFEZİ BEKLİYORUZ
AVM’ye sadece Bursa değil tüm Marmara bölgesinden ziyaretçi beklediklerini belirten Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “Marka AVM’nin çekim alanında 2 milyon 750 bin kişi bulunuyor.  Biz sadece Bursa değil tüm Marmara’dan ziyaretçi bekliyoruz. Çünkü konutları bu bölgelere sattık. Yine Körfez bölgesinden de ilgi bekliyoruz. Konutların da yüzde 30’unu Körfez ülkelerine sattık” dedi.


YILDA 12 MİLYON ZİYARETÇİ
Ayda 1 milyon senede 12 milyon ziyaretçi beklediklerini belirten Elmas, perakendecilerin yıllık 750 milyon TL ciro yapacaklarını öngörüyoruz diye konuştu.

DÖRDÜNCÜ AVM
Sur Yapı Marma  AVM’nin  dördüncü  AVM projeleri olduğuna dikkat çeken Elmas, “Bugüne kadar 127 adet konut, ofis, alışveriş merkezi ve taahhüt işleri yaptık. AVM yatırımlarımız son 6-7 yılda ilerledi. Marka projemiz ile birlikte faaliyetteki ticari hacmimiz 550 bin metrekareye ulaştı” dedi.

2.2 MİLYAR DOLARLIK PORTFÖY
185 bin metrekare daha ilave yatırımlarını olacağını ifade eden Elmas, yeni yatırımlarla birlikte 2-3 yıl içinde 735 metrekare ticari hacme ulaşacağız dedi. Elmas, “Sur Yapı portföyünde şu anda bin 99 mağazamız var. Bunlar da 2.2 milyar dolarlık bir portföye tekabül ediyor” diye konuştu.

YÜZDE 85’İ DOLU
AVM’nin yüzde 85 doluluk oranına ulaştığını belirten Elmas, “Mağazaların yüzde 65’i 1 Haziran’da açılışla birlikte kapılarını açacak. Bir iki hafta sonra yüzde 70-75’i açılır. Sinema ise Ağustos’ta açılacak” ifadesinde bulundu.

KONUTLARDA IŞIKLAR AĞUSTOS’TA YANACAK
Sur Yapı Marka projesi kapsamında AVM’nin yanı sıra 373 adet de rezidansın olduğunu hatırlatan Elmas, konutların  da Ağustos’ta teslim edileceğini söyledi.

GERÇEK ANLAMDA MORTGAGE SİSTEMİNE GEÇMEMİZ LAZIM
Gazetecilerin sorusu üzerine geçtiğimiz hafta Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli tarafından açıklanan gayrimenkul borsası hakkında da değerlendirmede bulunan Elmas, “Sektöre muhakkak katkısı olur. Fakat şu an net bir şeyler söylemek mümkün değil çünkü daha çok yeni bir fikir. Dünyada ilk olacak. Bu tarz enstrümanların geliştirilmesi lazım. Gerçek anlatma bir mortgage sistemine geçmemiz gerekiyor. Şu an sadece bankalar üzerinde kredilendirme yapılıyor. Bankacılık sektörü üzerinden yürüyen gayrimenkul sektörünün daha geniş bir tabana yayılması lazım” şeklinde sözlerini tamamladı.
SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER