Anasayfa >

Ticari Projeler >

AND Kozyatağı’na İngiltere’den 5 Yıldız

AND Kozyatağı’na İngiltere’den 5 Yıldız

05 Nisan 2017 Çarşamba, 12:51:18
 AND Kozyatağı’na İngiltere’den 5 Yıldız
AND Kozyatağı projesi İngiltere merkezli British Safety Council tarafından yapılan değerlendirme ile “İş Sağlığı ve Güvenliği” alanında 94,9 puanla Türkiye’nin “5 Star” sertifikasını almaya hak kazandı. AND Kozyatağı, Türkiye’nin 5 yıldızlı ilk ofis projesi olma özelliği taşıyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

2015 Aralık’ta yaşamın başladığı AND Kozyatağı projesi İngiltere merkezli British Safety Council tarafından yapılan değerlendirme ile “İş Sağlığı ve Güvenliği” alanında 94,9 puanla Türkiye’nin “5 Star” sertifikasını almaya hak kazandı.


Türkiye’nin ilk 5 yıldızlı ofis projesi olma özelliği taşıyan AND Kozyatağı projesi 66 farklı değerlendirme kriterlerinden geçerli not aldı.


İş güvenliği ve sağlığı alanındaki dünyanın en üst standartlarını temsil eden “5 Star “ sertifikasını almaktan dolayı mutlu olduklarını belirten AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, bu sertifikayı Türkiye’de hak eden ilk ve tek bina olmaktan dolayı gurur duyuyoruz dedi.


KURUMSALLIKTAN UZAK VE KARANLIK BİR İŞ
AND Kozyatağı proje 28 katlı bir binanın yıkılarak yerine yapıldığını hatırlatan Ali Baki Usta, Türkiye’nin en yüksek yıkımını gerçekleştirdik dedi. Binayı yıkmak bizim için yapmaktan daha önemliydi diyen Usta, “28 katlı bir binayı yıkmaya kimse yanaşmadı. Çünkü oldukça zor bir işti. Yıkım işi Türkiye’de hala kurumsallıktan uzak ve karanlık bir iş. Biz de kendimize özgü bir yıkım tekniği geliştirdik. Literatürdeki en yüksek yıkımı yaptık” diye konuştu.


YÜZDE 60’I SAHİPLERİNİ BULDU
AND Kozyatağı’nın yüzde 60 doluluk oranına ulaştığını belirten Ali Usta, kiralamaların devam ettiğini söyledi.


METREKARESİ 26 DOLAR
AND Kozyatağı kiralık ofis fiyatlarının 26 dolardan başladığını belirten Usta, “AND Kozyatağı’nda yaşam Aralık 20156’te başladı. Şu anda yüzde 60 doluluk seviyesine ulaştık. Kiralamalar devam ediyor. Kira fiyatlarımız 26 dolar, aidatlar ise metrekare başına 12.6 TL” diye konuştu.


OFİS KİRALARINDA DÜŞÜŞ VAR
İstanbul genelinde ofis kiralarında düşüş olduğuna dikkat çeken Ali Usta, “AND Kozyatağı’nın temelini Nisan 2014’te attık. İşe iş başladığımda kira fiyatlarını 28 dolar olarak düşünüyorduk fakat 2015’de 26 olardan kiralamalara başladık. İstanbul genelinde ofis kiralarında bir düşüş var. Her bölgede yaklaşık 2 dolarlık bir düşük var.” ifadesinde bulundu.

25 katlı bloktan oluşan AND Kozyatağı projesi toplam 36 bin metrekare kiralanabilir alana sahip. Merkezi konumu ile dikkat çeken AND Kozyatağı projesi metroya 80 metre uzaklıkta konumlanıyor. 4 metre tavan yüksekliği ile geniş çalışma alanları sunan AND Kozyatağı projesinde kiralamalar devam ediyor. Yüzde 60 doluluk seviyesine ulaşan AND Kozyatağı kira fiyatları 26 dolardan başlıyor. AND Kozyatağı projesi kapsamında 450 kişilik restoran, her 48 metrekare ofis alanına bir araçlık otopark, 750 araçlık kapalı otopark, cafe, güvenlik, 200 kişilik konferans salonu ve 3 toplantı odası yer alıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER