Anasayfa >

Ticari Projeler >

Otostat Sancaktepe Metrekaresi 4 Bin 500 TL’den Satışta

Otostat Sancaktepe Metrekaresi 4 Bin 500 TL’den Satışta

28 Şubat 2017 Salı, 12:22:54
Otostat Sancaktepe Metrekaresi 4 Bin 500 TL’den Satışta
Otostat Sancaktepe görücüye çıktı. Birinci ve ikinci el otomobil satışının yapılacağı Otostat projesinde dükkan fiyatları metrekare bazında 4 bin 500 TL’den başlıyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ
 

Gülan Grup tarafından İstanbul Anadolu Yakası Sancaktepe’de hayata geçirilen Otostat Sancaktepe projesi 200 milyon TL yatırımla yükseliyor.


130 bin metrekare alan üzerinde konumlanan Otostat Sancaktepe projesi otomotiv sektörünün öncü markalarının yetkili bayileri, 2’nci el pazarında hizmet veren firmalar, galeriler ve otomobil tedarikçilerini bir arada toplayacak.

4 katlı bir kompleksten oluşan Gülan Grup Otostat Sancaktepe projesinde araç kiralama, VIP oto dizayn, araç stok alanları, ekspertiz, müzayede, test sürüşü, oto yıkama, çocuk oyun alanları, restoran, cafe ve otel  de yer alıyor.

3 etaptan oluşan projede toplam 340 dükkan yer alıyor. 120 dükkanlık ilk etap teslimlerinin 2017 sonunda, projenin tamamının 2018 sonunda bitmesi planlanıyor.

Otostat Sancaktepe’de satış ve kiralamalar başladı. 40 ayrı tipte işyeri bulunan projede işyerlerinin büyüklüğü 180 metrekare ile 2 bin 500 metrekare arasında değişiyor.

FİYATLAR 950 BİN TL'DEN BAŞLIYOR

Otostat dükkan fiyatları metrekare bazında 4 bin 500 TL’den başlıyor,  6 bin TL’ye kadar yükseliyor. Projede en küçük 180 metrekarelik dükkanın fiyatı 950 bin TL’den başlangıç gösteriyor.  Projede kira fiyatları ise metrekaresi 38 TL ile 50 TL arasında değişiyor.

120 ay yüzde 0,95 faizle dükkan sahibi olunabilen projede kişiye özel ödeme seçenekleri sunuluyor.

Leed sertifikasına aday gösterilen Otostat projesi, güneş panelleri, kirli su atık ve dönüştürme tesisleri gibi çevre dostu unsurlarıyla dikkat çekiyor.

TEM Sancaktepe’de yapımı devam eden proje, Ataşehir Finans Merkezine 8 kilometre, Sabiha Gökçen Havalimanına 17 kilometre, Kadıköy Minibüs Yoluna 15 kilometre, TEM Çamlıca gişelerine 4 kilometre mesafede bulunuyor.


EN ÜST KATI “EN BÜYÜĞÜ” KİRALADI
Projede satış ve kiralamaların başladığını belirten Gülan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Alp Gülan, en üst katı en büyük otomotiv kiralama şirketinin kiraladığını söyledi.


İHTİSAS MERKEZLERİNE TALEP ARTACAK
İstanbul’da ihtisas merkezlerinin her geçen gün önem kazandığına dikkat çeken Ziya Alp Gülan, “İstanbul’da nüfus her geçen gün artıyor. Bundan dolayı ihtisas merkezleri de önem kazanıyor. Mobilyada olduğu gibi otomotivde de ihtisas merkezlerine talep her geçen gün artacak ve daha çok önem kazanacak” dedi.

TİCARİYE DE KDV İNDİRİMİ BEKLİYORUZ
Otostat projesinde KDV’nin yüzde 18 olduğunu belirten Gülan, “Hükümet şu sıralar konuta konsantre oldu. Konutta KDV indirimi yaptılar ama ticarilere de bir destek verilebilirdi. Çünkü ofiste de çok stok var. Ticari yerlerde geçici KDV indirimi bekliyorduk ama Torba Yasa’dan çıkmadı” şeklinde konuştu.

PROJE DETAY
SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER