Anasayfa >

Ticari Projeler >

Pana Yapı’dan Zonguldak’ta 920 Yataklı Öğrenci Yurdu

Pana Yapı’dan Zonguldak’ta 920 Yataklı Öğrenci Yurdu

27 Şubat 2017 Pazartesi, 10:33:20
 Pana Yapı’dan  Zonguldak’ta 920 Yataklı Öğrenci Yurdu
Pana Yapı, Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde yeni bir yurt projesi için start verdi. Yurt tamamlandığında 920 yatak kapasite ile hizmet verecek…

Pana Yapı Zonguldak Kozlu’da 920 kişi kapasiteli öğrenci yurdu yapacak. 35 milyon TL yatırımla hayata geçirilen yurt 19 bin 172 metrekare alan üzerinde yükseliyor.


5 bin 162 metrekare oturum alanına sahip olan Pana Yapı Zonguldak öğrenci yurdu projesi 3 bloktan oluşuyor. Projede , A blokta 109 oda 393 yatak, B blokta 66 oda 237 yatak ve C blokta ise 78 oda 296 yatak olmak üzere toplam 926 yatak bulunuyor.

Son dönemde ihmallerden dolayı yurtlarda yaşanan facialardan oldukça dertli olan Pana Yapı İnşaat Grup Başkanı Mahir Şaşmaz, şöyle konuştu:“O haberleri, gördükçe kahroluyoruz.  Ama onlara yurt denemez apartmandan bozma hiçbir standarda uymayan, kalitesiz ve güvensiz yapılar. Yaşanan bu tür facialarda sorumsuzluk ve Denetimsizlik iç içe. Denetleyenlerin de onu yapanların da aynı miktarda suçu var. Toplu yaşam yerlerinde güvenlik tedbirlerinin en üst seviyede olması lazım. Hastaneler, okullar, yurtlar... Yangın yönetmeliğine eksiksiz uygun olması gerekir. Geleceğimizin teminat olan gençler için yapacağımız okullarda, yurtlarda gelişmiş ülkelerin standartlarını yakalamamız şart” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER