Anasayfa >

Süren Projeler >

Ankara Altındağ Mahallesi kentsel dönüşümle yenileniyor!

Ankara Altındağ Mahallesi kentsel dönüşümle yenileniyor!

23 Temmuz 2014 Çarşamba, 15:10:17
Ankara Altındağ Mahallesi kentsel dönüşümle yenileniyor!
Ankara’da kentsel dönüşüme önem veren Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki Aktaş Mahallesi’nde de kentsel dönüşüm adına çalışmalar yapıyor. Mahalle kentsel dönüşüm çalışmalarıyla yenileniyor...

Ankara'da kentsel dönüşümün mimarı olan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, çarpık yapılaşmanın önüne geçmekte kararlı. Altındağlı vatandaşların daha modern yaşam alanlarına kavuşması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Başkan Tiryaki, Aktaş Mahallesi'nde de kentsel dönüşüm adına önemli mesafe kat etti.

 

2015'TE TESLİM EDİLECEK

Aktaş 1. ve 2. etap toplu konutları bitirilerek vatandaşlara teslim edilirken, Aktaş Mahallesi 3. etap Toplu Konutları'nda çalışmalar son sürat devam ediyor. Yaklaşık 20 bin metrekarelik bir alan üzerinde yer alan yapılar, 6 blok ve 342 daireden oluşuyor. 2+1 ve 3+1 olarak yapılan daireler Altındağ'ın gelişen yüzüne ayak uyduruyor. Çevre düzenlemesiyle de adından sıkça söz ettirecek olan Aktaş 3. Etap Toplu Konutları için bölgede yaklaşık 100 gecekondu yıkıldı. Yapılması planlanan sosyal donatı alanları ise bölgeye canlılık kazandıracak. Hızla yükselen modern yapılar, 2015 yılında yeni sahiplerine teslim edilecek.

 

"DÖNÜŞÜM ALTINDAĞ'A ÇOK YAKIŞIYOR"

Altındağ'ın her geçen gün daha fazla değer kazanması için gece gündüz çalışan Başkan Tiryaki, bölgeye yaptığı yatırımlarla dikkat çekiyor. Tiryaki, attıkları her adımda Altındağlı vatandaşların daha modern yaşam alanlarına kavuşması için ne gerekiyorsa yapacaklarını dile getirdi. Bugüne kadar gerçekleştirdiği başarılı kentsel dönüşüm projeleriyle Altındağ'a değer kazandıran Başkan Tiryaki, bu konutların örnek yapılar olduğuna dikkat çekti. Tiryaki, ilçede mülkiyet sorununu giderdiklerini de sözlerine ekleyerek kentsel dönüşümün Altındağ'a çok yakıştığını söyledi.

İHA

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER