Anasayfa >

Süren Projeler >

Ege Yapı Bağcılar Batışehir'de 229 bin TL'ye! Tüm ayrıntıları!

Ege Yapı Bağcılar Batışehir'de 229 bin TL'ye! Tüm ayrıntıları!

13 Mayıs 2014 Salı, 10:03:40
Ege Yapı Bağcılar Batışehirde 229 bin TLye! Tüm ayrıntıları!
Ege Yapı Group tarafından İstanbul Bağcılar'da hayata geçirilen Batışehir fiyatları minimum 229 bin TL'den başlıyor...

EgeYapı Group tarafından İstanbul Bağcılar’da yaşamın kapılarını açan “Avrupa’nın En İyi Karma Kullanım Projesi” ödüllü Batışehir, doğayla iç içe ve sosyal donatılarla dolu bir hayat sunuyor. Toplam 165.326,57 metrekare arsa üzerinde inşa edilen Batışehir’in, 108.000 metrekareden fazlası rekreasyon ve peyzaj alanlarına ayrılmıştır. Batışehir’de binalar toplam brüt arsa alanının sadece yüzde 19’una  oturmaktadır.


Yeşil çatılardan teras bahçelerine, korudan dört mevsim Batışehir’e…


Batışehir’de ev sahibi olanlar, 24 saat üzerinden  yaşayan ve dünyanın sayılı metropollerinden biri olan İstanbul’da şehrin dinamizminden farklı olarak çok daha dingin bir yaşama adım atıyorlar. Yeşile her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyan İstanbul’da Batışehir, adeta doğayla iç içe bir hayat vaat ediyor.


Yeşil çatı uygulamasının yer alacağı Batışehir’de her mevsimde farklı bir doğal güzellik yaşanacak. Baharda gökkuşağının tüm renklerini sunan çiçekli bitkiler, sonbaharda sarıdan kızıla değişen yaprak renkleriyle göz alıcı bir manzara sunan İstanbul Boğazı’nın simgesi erguvan ve fıstık çamları da projenin farklı yerlerinde yer alacak.


Kendine ait bir korusu olacak olan Batışehir, korudan yükselecek kuş sesleri ile konutlarda yaşayanlara adeta bir orman evinde yaşam sunacak.


Spor ve sosyal alanlarla dolu bir Batışehir


Yeşil alanlarının yanı sıra sosyal ve sporla iç içe bir yaşam sunacak olan Batışehir’de yazın yüzme havuzlarında serinlerken güneşlenme teraslarında yazın tadını çıkarabileceksiniz. Çocuklu aileleri de düşünen Batışehir, her yaşa hitap edecek çocuk oyun grupları ile eğlenceli saatler sunacak. Açık alan spor aletleri, bisiklet ve koşu parkurları, mini golf, futbol sahası, basketbol sahası, tenis kortları, akıllı bisiklet alanı, meditasyon ve yoga alanlarının yer alacağı Batışehir, günün stresinden arındırırken açık hava sinema alanı, restoranları ve kafeleri ille de İstanbul’un önde gelen meydanlarını aratmayacak.


Enerjisiyle de verimli Batışehir


Batışehir, yaşamı kolaylaştıran avantajlarının yanı sıra enerji verimliliği konusunda da birçok alanda öne çıkıyor. Bu çerçevede daire içlerindeki koridorlarda kullanılan ürünler enerji tasarruflu LED ampullerden seçildi, peyzaj ve dış aydınlatmalar, aydınlatma otomasyon sistemine bağlı olarak gün ışığından en iyi şekilde yararlanacak şekilde uyarlandı, konutların çatılarına Fotovoltaik (PV) paneller yerleştirilerek güneş enerjisinden elektrik enerjisi elde edilmesi sağlandı. Tüm konutlarda A Sınıfı Enerji Belgesine sahip Batışehir, rezidans bloğu ile de Leed adayıdır.


Rakamlarla Batışehir…

     Toplam Brüt Arsa Alanı             : 218.687,13 Metrekare
     Kamuya Terk ve Peyzaj Alanı    : 162.297,46 Metrekare
     Rekreasyon ve Peyzaj Alanı       : 108.000 Metrekare
•    Koru Alanı                               : 2.161 Metrekare
•    Ağaç sayısı                              : 1.382 Adet
•    Bitki Yetiştirme Alanı                 : 820 Metrekare
•    Çim Alanı                                : 18.045 Metrekare
•    Basketbol Sahası                     : 1 Adet
•    Futbol Sahası                          : 1 Adet
•    Tenis Kortu                             : 2 Adet
•    Açık Yüzme Havuzu                 : 4 Adet
•    Kapalı Yüzme Havuzu              : 4 Adet
•    Açık Fitness Alanı                    : 316 Metrekare
•    Koşu Parkuru                         : 315 Metre
•    Bisiklet Yolu                          : 210 Metre

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER