Anasayfa >

Süren Projeler >

Ömür İstanbul Esenler Projesi Görücüye Çıktı

Ömür İstanbul Esenler Projesi Görücüye Çıktı

22 Eylül 2017 Cuma, 14:41:27
Ömür İstanbul Esenler Projesi Görücüye Çıktı
Esenler’de kentsel dönüşüm kapsamında yükselen Ömür İstanbul Esenler projesi görücüye çıktı. Ömür İstanbul projesinde konut fiyatları 312 bin TL’den başlıyor…

İstanbul Avrupa Yakası Esenler’de kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirilen Ömür İstanbul projesi Efitaş İnşaat ve  Esenler Belediyesi ortaklığında 10 bin metrekare alan üzerinde  inşa ediliyor.


Ömür İstanbul projesi basın lansmanı Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Efitaş İnşaat Genel Koordinatörü Tarık Uğur Tayfur, Eskon İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın ve Esenler Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı ve Proje Sorumlusu Orhan Oğuz Türk’ün katılımıyla gerçekleşti.


Ömür İstanbul projesi 4 blokta 278 konut ve 3 ticari  üniteden meydana geliyor. Ömür İstanbul projesinde 12 adet 2 tip 1+1 daire , 149 adet 87 tip 2+1 daire, 113 adet 6 tip 3+1 daire ve tek tip 4 adet 4+1 daire bulunuyor. Daire büyüklükleri ise 70 ile 172 metrekare arasında değişiyor.


Toplantıda proje hakkında bilgiler veren Efitaş İnşaat Genel Koordinatörü Tarık Uğur Tayfur “Ülkemizin ve bilhassa İstanbul’un bir gerçeği olan deprem tehlikesi kentsel dönüşümü elzem kılıyor. Esenler bölgesi kentsel dönüşümün belediye güvencesiyle başarıyla yürütüldüğü bir bölge. Kentsel dönüşüm kapsamında Esenler Belediyesi ve Eskon AŞ ortaklığıyla Esenler’e değer katacak Ömür İstanbul projesini hayata geçirdik. Bu projede yer almak bizim için kıymetlidir. Kent yaşamında insan unsurunun önde olduğu kişilikli ve yüksek nitelikli konut üretmek arzumuzu Ömür İstanbul ile gerçekleştiriyoruz.  Bu proje şehir merkezinde yaşamak isteyen alıcılar için ideal bir tercih olduğu gibi aynı zamanda kazançlı bir yatırımdır. Esenler’de yeni bir dönemin kapısını açan, bölgeye değer katan bir projedir” dedi. Tayfur, projede metrekare fiyatlarının ortalama 4 bin 500 TL civarında olduğuna değinerek, en ucuz konutun 312 bin TL olduğuna dikkat çekti.


Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ise Esenlerin yaklaşık 500 bin nüfusuyla İstanbul’da metrekareye en fazla insan düşen ilçe olduğunu belirterek “Kentsel dönüşüm çalışmaları yaparken bir taraftan şehrin güvenliğini bir taraftan şehirde yaşayan insanların güvenli konutlara kavuşmasını sağlamak için çalışıyoruz. Diğer taraftan da şehrin sosyal dokusunda düzenleme yapmış oluyoruz. Ömür İstanbul projesi buna en güzel örneklerden bir tanesidir. Ömür İstanbul projesi ayrıca bizim ilk kentsel dönüşüme başladığımız projedir” dedi.


Esenler Belediyesi’nin kentsel dönüşüm bağlamında en fazla konut yıkmış ve hak sahiplerine teslim etmiş belediye olduğunun altını çizen Göksu “Kentsel dönüşüm alanında yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hedefimiz Esenler’de yenilenmesi gereken 74 bin konutu ivedilikle yenilemek ve kentsel dönüşüm çerçevesinde bir olası depreme karşı tedbirlerimizi hızlı bir şekilde almaktır. Ömür İstanbul kentsel dönüşüm alanında başlattığımız toplumsal seferberliğin güzel sonuçlarından biridir. Bu projenin ardından Esenler’de 3 mahallede 2 bin konut ile devam edeceğiz.” dedi.


Merkezi konumuyla dikkat çeken Ömür İstanbul projesi, Tekstilkent, İSTOÇ, Hal, Giyimkent gibi ticaret merkezlerinin tam ortasında yer alıyor. Ömür İstanbul projesi Medipol Hastanesine 10 dakika, Kadın ve Çocuk Sağlığı Hastanesi’ne ise 8 dakika, Atatürk Havalimanına ise 15 dakika uzaklıkta yer alıyor.


7 bin metrekaresini ise yeşil alanlara ayrılan Ömür İstanbul Esenler projesinin sosyal olanakları arasında  yürüyüş parkuru, bay - bayan ayrı sosyal tesisleri, kapalı yüzme havuzları, fitness salonları, türk Hamamı, sauna, mescid, kreş, kapalı - açık otopark, toplantı ve taziye alanları yer alıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER