Anasayfa >

Süren Projeler >

Vadistanbul Bulvar Mart’ta Kapılarını Açıyor

Vadistanbul Bulvar Mart’ta Kapılarını Açıyor

16 Kasım 2016 Çarşamba, 12:44:18
Vadistanbul Bulvar Mart’ta Kapılarını Açıyor
Vadistanbul projesinin 2.etabı Vadistanbul Bulvar projesin kapsamında yer alan Vadistanbul Bulvar AVM Mart 2017’de kapılarını açıyor. Ofislerin teslimleri ise Ağustos’ta yapılacak…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Artaş ve İnvest ortaklığında Maslak’ta hayata geçirilen Vadistanbul projesinin ikinci etabında sona yaklaşıldı.


Ofis, alışveriş merkezi, yeme-içme alanları, AVM ve otel birimlerinin yer aldığı Vadistanbul 2.etap Vadistanbul Bulvar projesinde AVM biriminde kapılar Mart’ta, ofislerde ise Ağustos’ta açılacak.


Proje kapsamında 300 bin metrekare ofis alanı ve birçok yerli ve yabancı markaya ev sahipliği yapan AVM birimi yer alıyor.

 

42 BİN NÜFUSLU YENİ BİR KENT

Nişantaşı, İstiklal Caddesi ve Bağdat Caddesi gibi İstanbul’un önemli alışveriş ve yaşam merkezlerine alternatif olarak geliştirilen Vadistanbul Bulvar projesi tamamlandığında 42 bin kişiye ev sahipliği yapacak.


Türkiye’nin ödüllü mimarlık ofisi İki Design ile Som Architechture tarafından tasarlanan projede AVM perakende kiralamasını Lang Lasalle-JLL tarafından yapılacak.


Ayazağa’da Evyap Holding’e ait 1 milyon 300 bin metrekare arazi üzerinde hayata geçirilen Vadistanbul projesinde bin 900 konut,  103 bin metrekare kiralanabilir alana sahip AVM, 760 metre uzunluğunda cadde üzerinde yer alan cadde mağazaları, restoranlar. 300 bin metrekare ofis alanı ile 25 bin 500 metrekare toplam alana sahip 5 yıldızlı otel yer alıyor.


YARISI YERİN ALTINDA
1 milyon 300 bin metrekare alanı kapsayan projenin herkesin kafasında bölge trafiğinde oluşturacağı yoğunluk olduğuna dikkat çeken Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, “1 milyon 300 bin metrekarenin yarısı yerin altında. 650 bin metrekare alan altyapı ve otoparka ayrıldı. Yani 1 metrekare ofis alan 1 metrekare de altyapı satın alıyor aslında” dedi.


ULAŞIMA 100 MİLYON TL'LİK YATIRIM
Sadece 100 milyon TL alt ve üst yapıya ve havaraya yatırdıklarına dikkat çeken Çetinsaya, “Ofislerin, AVM’nin ve konutların sağlıklı işlemesi için alt ve üst yapıyı da sağlıklı kurgulamak lazım. Vadistanbul’da sadece 100 milyon TL alt ve üst yapı ile havaraya yatırdık. 2017 sonunda burası havarayla birlikte açıldığında İstanbul’un gözbebeği olacak” diye konuştu.


3.HAVALİMANI’NDAN SONRA EN BÜYÜK OTOPARK
Proje kapsamında 11 bin 500 araç kapasiteli otopark da olduğunu belirten Çetinsaya, “Vadistanbul otoparkının 3.Havalimanı’nından sonra en büyük otopark olduğunu belirtti.


OTELE ORTADOĞULU TALİP
Vadistanbul projesinde yer alan otel birimi için de Ortadoğulu bir şirketle görüştüklerini belirten Çetinsaya, “Görüşmelerimiz devam ediyor. Anlaşmaya varmak üzereyiz. Anlaşamasak da zaten bizim başka otellerimiz de var, kendimiz devam ederiz” dedi.


BİRİNCİ ETAPTA FİYATLAR İKİYE KATLADI
Vadistanbul birinci etapta satışlara 5 bin 100 TL ile başladıklarını bugün metrekare fiyatlarının 12 bin TL olduğunu ifade eden Çetinsaya, “Vadistanbul 1.etapta daire satan yok.  Fakat fiyatlara baktığımızda 5 bin 100 TL’den başlamıştık satışlara bugün 12 bin TL’yi buldu. 3.etapta da satışlarımız devam ediyor. Orada da şu anda metrekare fiyatlarımız 9 bin TL civarında” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER