Anasayfa >

Süren Projeler >

Nivo İstanbul 5 Ayda Yüzde 12 Kazandırdı

Nivo İstanbul 5 Ayda Yüzde 12 Kazandırdı

14 Ekim 2016 Cuma, 17:36:47
Nivo İstanbul 5 Ayda Yüzde 12 Kazandırdı
Basın Ekspres'te hayata geçirilen Nivo İstanbul projesi görücüye çıktı. 5 ayda yüzde 12 prim yapan Nivo İstanbul projesinde teslime kadar yüzde 38 oranında prim öngörülüyor...

Cathay Group ve Suudi Arabistan sermayeli Neba A.Ş. ortaklığında Basın Ekspres'te hayata geçirlen Nivo İstanbul projesi görücüye çıktı.

42 bin metrekare alan üzerinde yükselen Cathay Nivo Istanbul projesi 6 blokta toplam bin 418 üniteden oluşuyor.


Toplam inşaat alanı 200 bin metre kareyi bulan projenin bir bloğunda 'serviced apartments', 3 bloğunda home-ofis ve 2 bloğunda ise konut yer alıyor.

Nivo İstanbul projesinde büyüklükleri 50 ile 147 metrekare arasında değişen 1+1 ve 2+1 konut seçenekleri yer alıyor. Nivo İstanbul fiyatları 300 bin TL'den başlıyor.

Projede yüzde 20 peşinatla konut sahibi olunabiliyor. Kalan konut bedeli ise 120 ay yüzde 0.70 faizle taksitlendiriliyor.


Basın Ekspres Yolu ve Güneşli E-5, TEM ve sahil yolunu birbirine bağlayan bir kavşak noktasında konumlanan Nivo İstanbul Ataköy projesi Kuzey Marmara Otoyolu'na da kolayca bağlanma imkanı sunuyor.

Teslim tarihiyle aynı yıl açılacak Fatih Metro İstasyonu'nun hemen yanı başında yer alan Nivo İstanbul projesi LEED Gold sertifikası kriterlerine gore tasarlanıyor.

Aralık 2018’de konut teslimleri yapılması planlanan Nivo İstanbul projesi 200 milyon dolar yatırımla hayata geçiriliyor.

Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, “Nivo İstanbul 25 yıllık tecrübemizin olduğu kadar  ülkemizin yarınlarına, istikrarına duyduğumuz güvenin bir ürünüdür. Kentsel  dönüşümün merkezi haline gelen Basın Ekspres’te her metrekarenin değeri her geçen gün artıyor. Hem semt sakinlerine hem de mülk sahiplerine yepyeni ve konforlu bir yaşam sunacak, yatırımcılarımıza da aldıkları kararın doğruluğunu kanıtlayacağız'' dedi.  

5 AYDA YÜZDE 12 PRİM YAPTI
Nivo İstanbul projesinin 5 ayda yüzde 12 prim yaptığını belirten Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, 18-20 aylık sürede yüzde 38 prim öngördüklerini söyledi.


Yılmaz, “Satışa ilk çıktığımızda 1+1 daireler 250 bin TL’den başlıyordu bugün bu fiyat 300 bin TL üzerinde. Projemiz, lansmanımızdan bu yana yani yaklaşık 5  ay gibi kısa bir sürede yüzde 12 oranında prim yaptı. Projemizin 18-20 aylık sürede yüzde 38 oranında prim yapacağına inanıyoruz'' şeklinde konuştu.

YABANCIYA SATIŞTA HEDEFİ AŞTIK
Yılmaz, 2016 yılı için, yurt çapında yaşanan olumsuzluklar sebebiyle, yüzde 6-7 civarında yabancılara satış öngörmüştük. Yabancılara satış şu an yüzde 10 civarında, bu hedeflediğimizin üzerinde'' dedi.  

Nivo İstanbul projesinin ortaklarından Neba A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Tarek Elkasabi ise Türkiye'ye inançlarının tam olduğunu yatırımlarının süreceğini belirterek ‘‘Türkiye, bölgenin güçlü ve lider ülkesi. Her şeye rağmen Türkiye'nin ekonomik kurumları ve ekonomi yönetiminin güçlü ve sağlam olduğunu gördük. İstanbul, büyük bir süratle ilerleyen kentsel dönüşümle, yeni gayrimenkul yatırımlarıyla daha da güzelleşecek” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER