Anasayfa >

Süren Projeler >

Keleşoğlu Holding ‘Eston Deniz’ projesini TMSF’den 75 milyon dolara satın aldı!

Keleşoğlu Holding ‘Eston Deniz’ projesini TMSF’den 75 milyon dolara satın aldı!

13 Temmuz 2015 Pazartesi, 13:45:04
Keleşoğlu Holding ‘Eston Deniz’ projesini TMSF’den 75 milyon dolara satın aldı!
İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Keleşoğlu Holding, Beylikdüzü Yakuplu’da 1 milyon 200 bin metrekare alan üzerinde kurulan Eston Deniz projesini Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’ndan (TMSF) satın aldı. Proje, yeni adıyla yaklaşık 1 milyar dolarlık yatırımla devam edecek…

İstanbul’da yaptığı lüks projelerle adını duyuran ve sektöre lüks yaşam konseptini yerleştiren Keleşoğlu Holding, Eston Yapı’nın Beylikdüzü Yakuplu’da bulunan ve Tasarruf Sigorta Fonu’na geçen projesi Eston Deniz’i 75 milyon dolarla satın aldı. Satın alma sonrasında projeye son hızla devam eden Keleşoğlu Holding, projenin ismini Denizİstanbul olarak değiştirdi.

Keleşoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş, proje için yaklaşık 1 milyar dolarlık yatırım yapmayı öngördüklerini söyleyerek; tümü deniz manzaralı 300 villa ve 4500 konuttan oluşacak projenin lansmanını 2015 yılının 3. çeyreğinde yapmayı planladıklarını ifade etti.

Beylikdüzü – Yakuplu’da orta ölçekli bir kasaba olarak tasarlanan, yaklaşık 15 bin kişinin yaşayacağı projede, hali hazırda 550 yat kapasiteli marina da bulunuyor. Keleşoğlu Holding, toplam 6 etaptan oluşan projeyi 2021 yılına kadar tamamlamayı hedefliyor.

İstanbul’un deniz kıyısındaki en büyük projesi olan Denizİstanbul, marinanın yanı sıra otel, okul, hastane, cami, home office, AVM, plaj ve restoranlar ile de hizmet verecek. 1.5 kilometrelik sahil şeridi ile dikkat çeken proje, kara ve deniz yolundaki ulaşım fırsatlarıyla da dikkat çekiyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER