Anasayfa >

Süren Projeler >

Seyr-i Adalar Maltepe’de 500 bin TL’ye 2+1!

Seyr-i Adalar Maltepe’de 500 bin TL’ye 2+1!

01 Temmuz 2015 Çarşamba, 14:38:45
Seyr-i Adalar Maltepe’de 500 bin TL’ye 2+1!
Seyr-i Adalar Maltepe’de 500 bin TL’den başlayan fiyatlarla 2+1 lük daire satışı gerçekleştiriliyor…

Yapı Yatırım’ın Maltepe bölgesindeki ilk konut projesi olan Seyr-i Adalar'da, temelde kullanılan malzemeler ve temel derinliği ile depreme dayanıklı, sağlıklı konut yapımı için yeni bir dönem başlattı.

Zemin güvenliği konusunda titiz önlemlerin alındığı projelerden biri olan Seyr-i Adalar, en son deprem yönetmeliklerine göre, bin ton ekstra demir kullanımını gerektiren fore kazık sistemleri ile inşa edildi.

Konut sahiplerinin deprem korkusu olmadan yaşayacağı Seyr-i Adalar’da, zemin etüdü yapıldı, temeli zemin yapısına uygun şekilde tasarlandı ve son teknolojilerle çalışan, özel bir mühendislik hizmeti alınarak depreme karşı dayanıklı bir blok inşa edildi. Seyr-i Adalar projesinde 30 metre derinlikle kazılan temel üzerine, 159 tane fore kazık dikildi. Kayalara oturtulan bu üstün özellikli temelle, yaklaşık 10 milyon TL ekstra maliyetle, projede depreme karşı güvenlik birinci önceliğe konuldu. Fore kazıklı derin temel sistemi ile yapı yüklerinin daha derindeki sağlam zemin tabakalarına iletilmesinin sağlandığı Seyr-i Adalar projesinde, blok temeli altında bulunan 159 fore kazık, 30 metre derinliğinde ve 1 metre çapında inşa edildi.

Fore kazıklarla kurulan bu güçlü temel sistemi, deprem anında binanın yıkılmamasını sağlıyor. Sağlam zemin yapısının üstüne yapılacak statik açıdan güçlü kaba inşaat sonrasında da olası bir deprem durumunda bile sağlam ve güvenli olacak yapılar ortaya çıkıyor.

Yapı Yatırım, deprem güvenliği için ev alırken dikkat edilecekler konusunda uyarıyor: Ev alımı yapacaklar firmadan teknik ve mahal listesini alıp incelemeli. Etüt-projelendirme yapım sürecinde iyi mühendislik ve teknik altyapı hizmetinin alınmış olduğuna dikkat etmeli. Bölgesel olarak deprem riski altında bir muhit ise teknik tetkiklerin yapılıp yapılmadığı araştırılmalı.

 

 

500 BİN TL’YE 2+1 LÜKS REZİDANS DAİRESİ

İnşaatı Mayıs 2016’da tamamlanacak olan ve lüks inşaat konseptinde özel mimari proje ile hazırlanan Seyr-i Adalar 3 bin 597 metrekare alan üzerine kuruldu. Süs havuzu, spor sahaları, yaşam ve yürüyüş konsepti ile hazırlanan peyzaj alanı bulunan Seyr-i Adalar’da büyüklükleri 122 ile 124 metrekare arasında değişen 2+1 daireler 500 bin TL ile 850 bin TL arasında, 140 metrekare olan 3+1 daireler 550 bin TL ile 700 bin TL arasında, 168 metrekare 3+1 daireler ise 710 bin TL ve 1.235.000 TL arasındaki fiyatlarla satışa sunuldu.

 

122 m2 ve 168 m2 arasındaki daireler, şirket bünyesinde 12 aya kadar 0 komisyon 0 faizle ödenebiliyor. ‘Seyr-i Adalar’ projesinde, 0,25 gibi düşük faizle 120 aya kadar vadeli konut kredisi kullanma imkanı da sağlıyor.

 

Kendine özel huzur verici bir özel göleti bulunan Seyr-i Adalar kolay ulaşımı ve 7/24 güvenliğinin yanı sıra 2 kat kapalı otopark ve en üst katta özel teras cafesi, kreşi, çocuk parkı, çocuk kulübü, hobi odası, saunası, kamelyaları, uzman eğitmenler eşliğinde fitness salonu, basketbol sahası ve yürüyüş parkuru ile birlikte sunuluyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER