Anasayfa >

Süren Projeler >

Selenium Ataköy ferah bir yaşam sunuyor!

Selenium Ataköy ferah bir yaşam sunuyor!

30 Haziran 2015 Salı, 11:10:26
Selenium Ataköy ferah bir yaşam sunuyor!
Aşçıoğlu’nun şehir yaşamına yeni bir tanım kazandıran projesi Selenium Ataköy, estetik dış ve iç mimari tasarımı ile ev sahiplerine özledikleri kaliteli ve ferah bir yaşamın kapılarını aralıyor.

Gayrimenkul sektörünün öncü markalarından Aşçıoğlu tarafından İstanbul’un kalbi Ataköy’de hayata geçirilen Selenium Ataköy projesi estetik ve göz alıcı mimarisiyle ev sahibi olmak isteyenlerden ve yatırımcılardan büyük ilgi görüyor.

 

SELENİUM ATAKÖY FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ!

 

Selenium Ataköy projesi üç blok halinde loft, 1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere toplam 321 daireden oluşuyor. Her bir rezidansın kendine ait balkonunun bulunduğu, panaromik manzaranın yanı sıra, şehrin kalbine olan yakınlığı ile lokasyon açısından da ev sahiplerine şehrin her noktasına kolay ulaşım avantajları sunuyor. Yüksek tavan ve cam kullanımıyla panoramik bir manzara ve geniş balkonları ile keyifli ve ferah yaşam alanları sunan Selenium Ataköy, iç mimarisi kadar estetik dış mimarisiyle de dikkat çekiyor. 

 

“Daireler, geniş cepheleri sayesinde daha fazla ışık alıyor”

 

Projesi Dilekci Architects tarafından çizilen Selenium Ataköy’ün mimarı Durmuş Dilekçi, projenin özellikle yakın çevresindeki E-5 otoyolu, kavşaklar ve bağlantı yolları ile çevrili alanda her yönle eşdeğer bağ kurma özelliğinden ilham alındığını belirterek; “Üç bloktan oluşan akıcı form sayesinde günümüzün binalarının köşeli yapısının aksine, dairelerde bir form yerine açıları tek tek analiz edilmiş ideal bir eliptik geometri oluşturuldu. Katlar arasındaki kaymalar ise mimarinin çevre ile akıcı bir siluet oluşturmasına imkân tanımaktadır” dedi.

 

Durmuş Dilekçi sözlerine şu şekilde devam etti. “Selenium Ataköy’ün bünyesindeki daireler, sosyal alanlar, çocuk oyun alanları, toplantı ve ticaret alanlarının kurgusu, bu yeni yaşam alanı kavramına taze perspektifler kazandırıyor. Projede yükselen bloklar, farklı alanlara sahip ünitelerden oluşuyor. Eliptik form sayesinde projede farklı bakış açılarını içine alan bir kurgu oluşturduk. Bu sayede dairelere geniş cepheler kazandırarak, bu sayede yaşam birimlerinde daha fazla ışık, daha geniş mekân algısı ve daha geniş manzara elde ettik.”

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER