Anasayfa >

Süren Projeler >

Mebuskent’te ev alana “Sağlık” hediye!

Mebuskent’te ev alana “Sağlık” hediye!

03 Haziran 2015 Çarşamba, 10:50:23
Mebuskent’te ev alana “Sağlık” hediye!
Ankara'da yaşam merkezleri konseptinde tasarlanan konut projelerinden Mebuskent, botanik parkı, 2 bin metrekarelik spor kompleksi, golf sahası, yüzme havuzu, yürüyüş ve bisiklet yolları, açık hava dinlenme alanları, süs havuzları, oturanların kendi organik ürünlerini yetiştireceği hobi bahçeleri ile sağlıklı bir yaşam imkanı sunuyor.

Ankara'da artık konut projeleri, sağlıklı bir çevre ve barınmanın dışındaki sosyal ihtiyaçları da bünyesinde barındıran "yaşam merkezleri" konseptinde tasarlanıyor. Bu tür konut projeleri içinde ise Aymor Grup tarafından Batıkent Çakırlar'da gerçekleştirilen Mebuskent, sunduğu sağlıklı yaşam imkanları ile bir adım öne çıkıyor. Öncelikle Mebuskent'in kurulduğu Karacakaya mevkii, 1100 rakımla Ankara'nın en yüksek bölgelerinden biri. Bu yönüyle Mebuskent, şehrin gürültü ve karmaşasından, egzoz gazlarıyla kirlenmiş havasından kaçanlara doğayla, yeşille iç içe, bol oksijenli bir ortamda yaşama imkanı sunuyor. Ancak bu konumuna rağmen diğer banliyölerde yaşanan ulaşım sorunu Mebuskent için geçerli değil. Merkeze fazla uzak olmayan bakir kalmış bir alanda kurulduğu ve gelişmiş ulaşım imkanlarına sahip olduğu için Mebuskent Ankara'nın bir uçtan bir uca bağlantılı güzergahlarına sadece 25 dakikalık mesafede bulunuyor.

OTURANLAR KENDİ ORGANİK ÜRÜNLERİNİ YETİŞTİREBİLECEK
388 dönümlük dev alan üzerinde kurulu 332 adet villa ve 602 dairelik 10 bloktan oluşan konut varlığıyla adeta "şehir içinde şehir" olan Mebuskent, 2 bin metrekarelik açık ve kapalı spor kompleksi, golf sahası, yüzme havuzu, yürüyüş ve bisiklet yolları, açık hava dinlenme alanları, süs havuzları, dev otoparkı ve 7/24 kesintisiz güvenlik ile sağlıklı ve güvenli yaşam için gerekle neredeyse tüm unsurları bünyesinde barındırıyor. Mebuskent'in yaklaşık 86 bin metrekarelik yeşil alanı içinde 23 bin adet ağaç ve çeşitli bitkilerden oluşan botanik park yer alıyor. Mebuskent, sakinlerine hobi bahçelerinde kendi organik ürünlerini yetiştirme ve dolayısıyla çocuklarına sağlıklı beslenme imkanı sağlıyor.


Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, "Sağlıklı ve güvenli bir ortamda sunduğu lüks yaşam konseptine karşın Mebuskent konutlarının fiyat aralığı, alt ve orta gelir grubu için de erişilebilir düzeyde. Çift maaşlı bir ailenin yıllarca kira ödemek yerine 4-5 yıl vadede kira öder gibi taksitlerle Mebuskent'te konut sahibi olması mümkün" dedi.


Mebuskent'i 1993 yılında bir şahıs firması olarak kurulup kısa sürede hızla büyüyerek dev bir şirketler topluluğuna dönüşen Aymor Grup hayata geçiriyor. Aymor Grup bünyesinde halen Ayhan Kardeşler, Ayhan Can Kardeşler, Angora Ahşap, Hsn İnşaat, Taşpınar ve Niğde Pazarı gibi her biri sektöründe lider konumda firmalar bulunuyor.  İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER