Anasayfa >

Süren Projeler >

Elmar Towers daire fiyatları! Minimum 197 bin TL’den başlıyor!

Elmar Towers daire fiyatları! Minimum 197 bin TL’den başlıyor!

21 Mayıs 2015 Perşembe, 11:20:43
Elmar Towers daire fiyatları! Minimum 197 bin TL’den başlıyor!
Elmar Towers daire fiyatları minimum 197 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor…

Elmar Yapı’nın Eskişehir Yolu üzerinde satışa çıkardığı Elmar Towers projesi gayrimenkulde ezberleri bozdu. Yatırımda büyükşehirlerde 30 yıla dayanan amortisman süresini 10 yıla indirmeyi hedefleyen Elmar Towers, aynı zamanda Ankaralının konut tercihlerini de değiştirmeye aday. Başkent’te kısa bir süre önce satışa çıkan Elmar Towers projesi, Ankaralı iş adamlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Lansmanda 3 bin ön talep toplanan projenin yüzde 40’ı 10 gün içinde satıldı. Müşterilerin yüzde 99’unu 30-50 yaş arası işadamları oluşturdu.

 

Ankara’nın en yüksek kuleleri olarak hayata geçen Elmar Towers, gayrimenkulde tüm ezberleri bozuyor. Elmar Yapı’nın Eskişehir Yolu üzerinde satışa çıkardığı Elmar Towers projesi, gayrimenkulde yatırımın geri dönüş süresini 10 yıla indirmeyi hedeflerken, Ankaralıların büyük konut sevdiği yönündeki algıyı da değiştiriyor. Kısa bir süre önce satışa çıkan ve fonksiyonel küçük konutlara yer veren Elmar Towers projesinde lansmanda 3 bin ön talep toplandı. Projenin yüzde 40’ı 10 gün gibi kısa bir sürede satıldı. Müşterilerin yüzde 99’unu 30-50yaş arası işadamları oluşturdu.

Yatırımcı odaklı bir proje olarak satışa çıkan projenin pek çok açıdan ezberleri bozduğunu anlatan Elmar Yapı Yönetim Başkanı Salih Küsmüş, projenin kolay satılan ve rahat kiralanan, yatırımı kısa sürede amorti ettiren pazarlama formülünün işadamları tarafından kabul gördüğünü söyledi.

En çok satan dairelerin en küçük ebatlı daireler olduğunu açıklayan Yönetim Kurulu Başkanı Salih Küsmüş, “Satılan konutların yüzde 86’sını balkonsuz 1+1 daireler, %10’unu balkonlu 1+1 daireler, %4 ‘ünü de 2+1 daireler oluşturdu.” diye konuştu.

Elmar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Küsmüş, örnek daireyi gezen müşterilerin 34 metrekareli alanı hayal ettiğinden daha fazla bulduğunu, kat yüksekliği ve yere kadar inen cam pencerelerin alanı ferah gösterdiğini açıkladı.

 

 

Müşteri Yola Bakmayı Tercih Etti

Salih Küsmüş, gayrimenkulde bugüne kadar genelde güney cepheli konutların tercih edilmiş olmasına rağmen Elmar Towers’ta kuzey cepheli konutların daha hızlı satıldığını söyledi. Küsmüş, “Güney cepheli daireler daha sıcak olmasına rağmen müşteri ana yola bakmak için kuzeyi tercih etti” dedi. Elmar Towers projesinde satış fiyatları 197 bin TL’den başlıyor.

 

 

Alıcıların yüzde 95’inin banka kredisi yerine Elmar Yapı’nın finansman modellerini tercih ettiğini anlatan Salih Küsmüş, “Sözleşme aşamasında yüzde 20 peşinat alıyoruz. Yüzde 10’luk peşinatı teslim sırasında tahsil ediyoruz. Kalan kısmı vade farkı almadan 30 aylık taksitlerle bölüyoruz” dedi.

 

 

650 Milyon TL değerindeki Elmar Towers projesi 803 konuttan oluşurken, 177 metre yüksekliği ile Ankara’nın en yüksek projesi olma özelliğini taşıyor. Projede 753 adet 1+1 tipi konut bulunuyor. 1+1 tipi konutların büyük kısmı brüt 45 metrekare konutlardan oluşuyor.

18 Nisan 2015 tarihinde satışa çıkan projede 3 bine yakın ön talep toplandı.

Ankara Eskişehir Yolu üzerinde 136 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Elmar Towers,  177 metre yüksekliği ile Ankara’nın en yüksek projesi olma özelliğini taşıyor.

 

Projede kuleler arasındaki yatay blokta SPA, yüzme havuzu, fitness gibi sosyal tesis alanları bulunuyor. Elmar Towers projesinde ayrıca 30 bin metrekarelik ticari bir alan da yer alıyor. Hipermarket, market, restoran ve fastfood birimleri için ayrılan ticari alanların, site dışından insanlara da hizmet verecek ticari bir karmaya sahip olması planlandı.

 

Elmar Towers projesi, halen 8 Bakanlık ile birlikte Sayıştay ve Danıştay binalarına, TOBB binasına, Kızılay ve Diyanet İşleri Başkanlığına ev sahipliği yapan Eskişehir Yolu üzerinde bulunuyor. Bunların yanı sıra büyük markalı AVM ve Oteller ile iş merkezlerinin yükseldiği bölge, Ankara’nın son 5 yıldır en hızlı şekilde büyüyen ve gelişen bölgesi olarak dikkat çekiyor.

 

Metro hatlarına olan yakınlığı ile Eskişehir yolu her açıdan Başkent’in en prestijli bölgesi haline geldi. İş ve yaşam dünyasının tamamına yakını bu hat üzerindeki Çukurambar, Gazi Mustafa Kemal Mahallesi, Çayyolu, Ümitköy, Yaşamkent, İncek Bulvarı üzerinde ikamet ediyor.

 

Eskişehir Yolu'nda çok sayıda üniversite kampüsü de bulunmaktadır:  Hacettepe Üniversitesi, ODTÜ, Bilkent, Başkent Üniversitesi, Çankaya Üniversite ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi kampüsleri bunlardan bazılarıdır.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER