Anasayfa >

Süren Projeler >

Tozkana Orizzonte’de 625 bin dolara villa!

Tozkana Orizzonte’de 625 bin dolara villa!

21 Nisan 2015 Salı, 10:44:01
Tozkana Orizzonte’de 625 bin dolara villa!
Tozkana Orizzonte projesinde villa fiyatları 625 bin dolardan başlıyor…

İstanbul’da Toskana Vadisi’nde “Tek Katlı Villa Yaşam Konsepti” ile buluşuyor. Emaar Türkiye’nin geliştirdiği Toskana Vadisi projesi, Arıkan Yapı’nın eseri olan Park Village “tek katlı yaşam konsepti” ile birleşerek Büyükçekmece’de oluşturulan Toskana kimliğini yeniden yorumluyor. 2013 yılında yaşamın başladığı Park Village projesiyle tek katlı yaşam konseptini Türkiye ile ilk kez buluşturan Arıkan Yapı, Toskana Vadisi içinde Emaar Türkiye ortaklığıyla hayata geçirdiği Toskana Orizzonte ile tek katlı yaşam konseptini sürdürüyor.

 

Türkiye’de ilk kez Arıkan Yapı tarafından hayata geçirilen “tek katlı villa yaşam konsepti”, Emaar Türkiye’nin geliştirdiği Toskana Vadisi projesi içinde Toskana Orizzonte ile hayat buluyor.

Ana proje geliştirici ve arazi sahibi olarak projede yer alan Emaar Türkiye ve Arıkan Yapı işbirliğiyle hayata geçirilen toplam yatırım değeri 200 milyon dolar olan Toskana Orizzonte; insan, doğa ve mutluluk kavramları ile yoğrulmuş tasarım anlayışı ile kasabalı ancak modern kimlikli, çağdaş, yapısal ve mekansal yaklaşım ile günümüz villa anlayışına yepyeni bir boyut kazandırıyor.

 

Arıkan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Habip Arıkan Toskana Vadisi içinde hayata geçirdikleri ve ilk etabını eylül ayında teslim edecekleri projenin konsepti ile ilgili olarak “İnsan fizyolojisine en uygun yaşam modeli olan yatay planlanmış konut tipleri yapma fikriyle çıktığımız bu yolda idealimizi 2013 yılında hayata geçirdiğimiz Türkiye’nin ilk tek katlı villa konsepti Park Village ile gerçekleştirdik. Projemiz Avrupa Gayrimenkul Ödülleri Töreni’nde 2013 yılında üç, 2014 yılında ise bir ödüle layık görülmüştür. Oluşturduğu yaşam konsepti ile bir evden daha fazlasını sunan Arıkan Yapı, Toskana Orizzonte ile tek katlı yaşam konseptini Toskana Vadisi içerisine taşımış oluyor” şeklinde konuştu.

 

Emaar Türkiye’nin 700 milyon dolar yatırım bedeli ile inşa ettiği Toskana Vadisi, ilk iki fazında üç ve iki katlı villaların yanı sıra villa dairelerinden oluşuyor. Projeye ‘Tek Katlı Villa’ yaşamı konseptini de dahil edilmesiyle bütünü oluşturan konsept, sakinlerine sunduğu konforun yanı sıra, izlerini taşıdığı modern köy yaşamıyla da farklı bir alternatif oluşturuyor. Uluslararası arenada pek çok ödüle layık görülmüş ve başarısı kanıtlanmış Toskana Vadisi modeli, yeni konseptiyle ayrıcalıklı bir yaşamın içinde yer almak isteyenlere kapılarını aralıyor.

Büyükçekmece Göl Vadisi içerisinde bulunan ve 1068 dönümlük tek parsel alan üzerine kurulu Toskana Vadisi’nin 3. fazı Toskana Orizzonte, yakın çevresindeki eğitim kurumları, hastaneler, alışveriş merkezleri, binicilik kulüpleri, su sporu merkezleri, Hezarfen Havalimanı, marinalar ve alternatifli ulaşım yollarıyla villa yaşamı için uygun bir lokasyona sahip.

 

Yeryüzü ile gökyüzü arasındaki tek kat

Toskana Vadisi 3. fazın Emaar Türkiye ile ortak geliştiricisi Arıkan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Habip Arıkan, tek katlı villa konseptini, “Toskana Orizzonte’nin diğer gayrimenkul projelerinden ayrışan en önemli özelliği tek katlı oluşu. Peki, tek katlı villa yaşamının artısı nedir? Altınızda topraktan, üstünüzde ise gökyüzünden başka hiçbir şey olmaz. Sadece siz, sevdikleriniz, yeryüzü ve gökyüzü; hepsi bu… Aynı zamanda Toskana Orizzonte’de gökyüzünün huzuru ve sonsuzluğu ile yeryüzünün dinamikliği ve kendini sürekli yenileyen yapısı bir araya geliyor” şeklinde ifade etti. Dünyanın önde gelen gayrimenkul şirketi Emaar ile birlikte tüm vizyon ve uzmanlıklarını Türkiye’nin güzel geleceği için birleştirdiklerini belirten Arıkan, “Müstakil villa yaşamını sunduğumuz Toskana Orizzonte konseptinde sadece Avrupa’da değil dünya çapında bir konsept olma yolunda ilerlemektedir. Yeryüzü ile gökyüzü arasındaki tek kat sloganıyla hayata geçirdiğimiz Toskana Orizzonte’nin en önemli özelliklerinden biri ev sahiplerinin tüm günü içinde geçirebilecek büyüklükteki mutfakları. Alanları 18 ila 51 metrekare arasında değişen mutfaklar ile her daim yaşayan evler tasarladık. Projede mutfaklar kadar dikkat çeken bir diğer bölüm ise 4000 metrekareyi bulan geniş bahçeler olmuştur. Bu bahçelerde ev sahipleri diledikleri yiyecekleri yetiştirme ayrıcalığına sahip oluyor, çocuklar da arzu ettiğimiz gibi doğa ile iç içe bir ortamda yetişebiliyor” şeklinde konuştu.

 

İstanbul’un en büyük spor ve yaşam kulübü Dolce Vita

Açık tenis, squash ve padel kortları, basketbol ve voleybol sahaları, yarı olimpik kapalı ve açık yüzme havuzu, SPA ve güzellik merkezi, kids gym, yürüyüş ve jogging parkurlarının yer aldığı Dolce Vita Yaşam ve Sağlık Kulübü 5.400 m2 kapalı ve 10.500 m2 açık alan üzerinde hizmet veriyor. Toskana Orizzonte sakinlerinin de faydalanacağı Dolce Vita, İstanbul’un en büyük spor ve yaşam kulübü olarak göze çarpıyor.

 

Mimar Mert Yanpal imzası taşıyan Toskana Orizzonte’de bereketin ve bolluğun simgesi zeytinlikler ve üzüm bağları, Toskana’da vadiler boyu uzanan o yemyeşil tabiat tüm ihtişamıyla İstanbul’da sakinleriyle buluşuyor. Günlük ihtiyaçların tamamını karşılamak üzere tasarlanmış Toskana Çarşısı restoranlardan kafelere, seçkin mağazalardan doğal alanlara kadar eşsiz bir ortak yaşam alanı sunuyor. Akdeniz esintilerini İstanbul’a taşıyan Toskana Orizzonte içinde barındırdığı köy kahvesi, köy fırını, köy bakkalı ve kütüphane ile proje sakinlerine özlemi duyulan kasaba atmosferini yaşatmayı hedefliyor. Atatürk Havalimanı’na 21, TEM Otoyolu’na 4.2, Metrobüs Tüyap durağına 6.8 kilometre uzaklıkta bulunan Toskana Orizzonte; değeri her geçen gün artan lokasyonu ile Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün devamı olan 3. çevreyoluve dünyanın en yüksek yolcu kapasitesine sahip olacak 3.havalimanı projelerine yakınlığıyla da dikkat çekiyor.

 

695 metrekareye varan tek katlı villalar

İstanbul’un yanı başında villa konseptinin en düzenli geliştiği Büyükçekmece Göl Vadisi’nde konumlanan Toskana Orizzonte; 1 milyon 68 bin metrekare arsa alanı üzerinde 450 bin metrekare inşaat alanına sahip bulunuyor.  Toskana Orizzonte’nin tamamı tek katlı, tam müstakil, yüksek tavanlı, iç bahçeli, alaturka kiremitli, taş duvarlı ve Akdeniz kimlikli 187 adet villadan oluşuyor. 695 metrekareye varan ferah villa tipi konutların yer aldığı projenin 30 Eylül 2015’te 1.etabının, 30 Haziran 2016’da da 2. etabının teslim edilmesi planlanıyor. 3 ila 7 oda arasında değişen 8 farklı tipte villanın yer aldığı Toskana Orizzonte’de fiyatlar 625 bin dolardan başlıyor. Tasarımı ve mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakan projede 16 adet mağaza yer alıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER