Anasayfa >

Süren Projeler >

Toya Moda’da ‘Arıtılmış Gerçeklik’ teknolojisi uygulanıyor!

Toya Moda’da ‘Arıtılmış Gerçeklik’ teknolojisi uygulanıyor!

19 Mart 2015 Perşembe, 09:57:20
Toya Moda’da ‘Arıtılmış Gerçeklik’ teknolojisi uygulanıyor!
Toya Moda, Türkiye inşaat sektöründe ilk defa uygulanacak Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) teknolojisi ile bir ilke imza atıyor.

Gayrimenkul sektörünün öncü markalarından Toya Yapı, yeni yazılım teknolojisi “Artırılmış Gerçeklik” ile tablet ve akıllı telefonlar aracılığıyla ”Toya Moda”nın tüm detaylarını proje hakkında bilgi almak isteyenlerin gözü önüne getiriyor.

 

Konutta moda anlayışını değiştiren Toya Moda, Türkiye inşaat sektöründe ilk defa uygulanacak Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) teknolojisi ile bir ilke imza atıyor.

 

Tablet ve akıllı telefonların kamerasını kullanarak ekrana yansıyan gerçek görüntülerin sanal gerçeklik yoluyla zenginleştirilmesini sağlayan Artırılmış Gerçeklik uygulaması gerçek dünya ile sanal dünyayı bir araya getirerek kullanıcılara interaktif bir deneyim sağlıyor. Günümüzde iletişim teknolojileri uzmanlarının da fikir birliğine vardığı Artırılmış Gerçeklik teknolojisi, mobil platformu takiben en yeni kitlesel bilgi ve iletişim platformu olarak biliniyor.

 

Gerçek İle Sanal Dünya Arasındaki Duvarlar Yıkılıyor

Tabletler ve akıllı telefonlarda özel yazılım uygulamalar aracılığı ile hayata geçen Artırılmış Gerçeklik teknolojisi istenilen görselleri, videoları ve materyalleri daha gerçek ve tüm boyutları ile gösteriyor. Cihazların kamerasıyla daha önce uygulamaya tanımlanan resim ve videolar ile Toya Moda projesine yönelik görsel ve detaylar kullanıcının bilgisine sunuluyor.

 

İstanbul’un kültürel ve tarihi dokusuna uygun bir şekilde geliştirilen, hiçbir dönemde modası geçmeyecek yaşam alanı haline gelecek Toya Moda’nın başlatacağı bu uygulama ile sanal dünyanın kapıları sonuna kadar aralanıyor. Dünyada ses getiren yeni teknolojileri Türkiye ile buluşturan Toya, tek boyutlu anlatımı gerçek ve tüm detayları ile inceleme fırsatı sunarken farklı yenilikleri kullanıcı ile buluşturmaya devam ediyor ve satın alma süreçlerini kolaylaştırıyor.

 

 

Merkezi İş Alanı kabul edilen, konut, AVM, ofis ve otel yatırımları kapsamında İstanbul’un yeni Maslak hattı olarak değerlendirilen şimdiden tüm yatırımcıların ilgisini çeken ve 1,5 sene içinde yüzde 45 değer kazanan bölgede yer alan Toya Moda, proje hakkında bilgi almak isteyenleri Artırılmış Gerçeklik teknolojisi ile karşılıyor. Projenin tüm detaylarının gösterileceği Artırılmış Gerçeklik teknolojisi bir ilke imza atan Toya Moda,  konutta moda anlayışını değiştirmeye devam ediyor. 21 bin metrekare arazi üzerine 4 blok halinde hayata geçecek olan Toya Moda’da 37 ve 151 metrekare arasında stüdyo’dan  3+1’e kadar değişen büyüklük ve tiplerde balkon ve teraslı 439 konut, 30’a yakın mağaza bulunuyor.

 

Çevreye duyarlı proje

Toya’nın hayata geçirdiği tüm projelerde olduğu gibi Toya Moda da, inşaat esnasında ve sonrasında düşük karbon salınımı ve yüksek enerji verimliliğine sahip yapısıyla doğayı koruması ile de dikkat çekiyor.  Yüzde 70’i yeşil alan olarak planlanan projede, sürdürülebilirlik politikası ile gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmak amaçlanıyor. Çevreye gösterdiği duyarlılık ile proje ABD Yeşil Bina Konseyi tarafından LEED sertifikasına altın seviyesinde aday oluyor.

 

Ulaşım kolaylığı

Lokasyon açısından da önemli bir noktada bulunan Toya Moda, Basın Ekspres Yolu’nda, Küçükçekmece, Bahçelievler ve Güneşli gibi hızla gelişen bölgelere sınırı olması ile E-5 ve TEM otoyollarını birleştiren önemli bir noktada bulunması ile de dikkat çekiyor. Hem yurtiçi hem de yurtdışı seyahat kolaylığı açısından da Toya Moda’nın önemli avantajları bulunuyor. Proje, Atatürk Havalimanı’na 3, Yeşilköy ve Ataköy’e 5, Bakırköy ve İDO İskelesi’ne 10 dakika uzaklıkta, ayrıca planlanan Ataköy-Basın Ekspres-İkitelli Metrosu’na ise yürüme mesafesinde konumlanıyor. Toya Moda, Yeşilköy, Bakırköy ve Taksim Meydanı gibi şehrin önemli sosyal etkinlik alanlarına yakınlığı ile de dikkat çekiyor

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER